4. çeyrekte Türkiye’nin en hızlı internetini sunan şirketler
Speedtest

Hız testi denildiği zaman akla gelen ilk firma Speedtest, 2023 dördüncü çeyrekte Türkiye’nin en hızlı internetini sunan şirketlerini açıkladı.

Speedtest bünyesinde yapılan hız testleri üzerinden hazırlanan güncel rapora göre 2023’ün dördüncü çeyreğinde en yüksek ortalama “mobil” indirme hızını bir kez daha Turkcell sundu. Firma burada ortalama olarak 56.73 Mbps‘yi gördü. Turkcell’i ortalama 30.78 Mbps ile Türk Telekom, ortalama 20.36 Mbps ile Vodafone izledi. Mobildeki çok sunuculu gecikme süresi kategorisinin lideri ortalama 39 ms ile Türk Telekom oldu. Türk Telekom’u ortalama 42 ms gecikme ile Turkcell ve ortalama 45 ms gecikme ile Vodafone izledi. Mobil bağlantı kararlılığı konusunda üçüncü çeyrekte de olduğu gibi yine Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone sıralaması karşımıza çıkarken, Türkiye’de 2023’ün sonunda en yüksek ortalama hızlara yine Apple imzalı cihazlar üzerinde ulaşıldı. 2023’ün dördüncü çeyreği özelinde “Sabit internet” tarafında Türkiye’nin en yüksek ortalama indirme hızını sunan firması ise 66.57 Mbps ile bir kez daha TurkNet oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Liderliği kimseye bırakmayan TurkNet’i ortalama 47.77 Mbps hız ile Turkcell, ortalama 47.51 Mbps indirme hızı ile Turksat Kablo, ortalama 32.01 Mbps hız ile Türk Telekom ve ortalama 30.42 Mbps hız ile Vodafone izledi. Sabit internet tarafındaki gecikme özelinde son çeyrek lideri 13 ms ile 19 ms’lik Türk Telekom’un önünde yer alan TurkNet oldu, firma bağlantı kararlılığı konusunda da liderliği kimseye bırakmadı. Rapora göre Türkiye’de sabitte en yüksek internet hızlarına İstanbul, Ankara ve İzmir‘de ulaşıldı. Mobilde ise sıralama İstanbul, İzmir ve Adana oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir