Amazon Prime Video’ya Reklam Ekleniyor!!


Son yıllarda dijitalleşmenin hız kazanması ile beraber, insanların kullanım alışkanlıkları TV yayılanlarından dijital içeriklere doğru evrilmeye başladı. Bu sebepten dolayı dünyada ve ülkemizde birçok dijital içerik platformu hizmet vermeye başladı. Amazon‘un Amazon Prime hizmeti içerisinde kullanıcılarına sunduğu Amazon Prime Video‘da uluslararası olarak en çok tercih edilen dijital platformlardan bir tanesi. 

Geçtiğimiz aylarda Amazon’un; Son dönemde neredeyse her dijital içerik platformunda görmeye başladığımız reklamlı abonelik seçeneğinin Amazon Prime Video‘ya da geleceği güvenilir kaynaklar tarafından sızdırılmıştı

İddialar doğru çıktı ve Amazon cephesinden resmi açıklama geldi. 

Amazon Prime Video’ya Resmen Reklam Ekleniyor

Amazon Prime Video Sex and the City Pretty Little Liars

Geçtiğimiz saatlerde Amazon, Prime Video kullanıcılarına göndermeye başladığı e-posta ile beraber, Ocak ayı itibariyle platformda “kullanıcıları rahatsız etmeyecek seviyede” reklamların yer alacağını duyurdu. Amazon tarafından kullanıcılara gönderilen e-posta da yer alan açıklama ise şu şekilde; “Geleneksel TV ile diğer çevrimiçi platformlara kıyasla anlamlı derecede daha az reklam göstermeyi hedefliyoruz.

Platformda yer alacak olan reklam süreleri saat başına en fazla dört dakika ile sınırlı olacak. Reklam izlemek istemeyen kullanıcılar ise, aylık abonelik ücretlerine ek olarak 2,99 dolar ödeme yapmak zorunda olacak. 

Platformun tüm kullanıcılarını etkileyecek olan bu yenilik ilk olarak 27 Ocak tarihinde ABD, Kanada, İngiltere ve Almanya‘da kullanıma sunulacak. Daha sonrasında ise Fransa, İtalya, İspanya, Meksika ve Avustralya‘daki Prime Video kullancılara sunulacak. Ülkemizdeki kullanıcıları şuan için etkileyen bir durum olsa da, ilerleyen dönemlerde alınan yeni kararın ülkemiz içinde kullanıma sunulacağı aşikar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir