AMD FSR Teknolojisi Videolara Geliyor


Nvidia’nın RTX Video Super Resolution isimli teknolojisi çıkalı bir hayli zaman oldu. AMD’nin bu video kalitesi iyileştirme teknolojisine olan yanıtı ise merakla bekleniyordu. Geç bile olsa AMD tarafı cevabı verdi. AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisini Youtube videoları ve VLC Player üzerinde aktif edileceği duyuruldu. Bununla birlikte özellikle eski, düşük kaliteli videoların kalitesinin artırılması hedefleniyor.

VLC Özel Bir Güncelleme Planlıyor

AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisi son haftalarda gündemde. Çünkü yeni çıkan modlarla birlikte birbirinden farklı oyunlarda aktif edip FPS değerinizi çok daha üst noktalara çıkartabiliyorsunuz. Bazı durumlarda ise kaliteyi bile artırıyor. Bu teknolojiyi Youtube videolarında ve VLC Player üzerindeki videolarda da kaliteyi artırmaya yönelik olacak şekilde kullanılıyor. Bunu Nvidia yapay zeka destekli bir şekilde yapmıştı, AMD ise çok daha geniş bir destek sunuyor.

VLC Player tarafı ise buna özel olarak yazılıma yeni bir güncelleme getirecek. Yukarıdaki görselde ise AMD 720P çözünürlüğünde bir görüntüyü 1440P çözünürlüğüne upscale ettiği görseli paylaşıyor. 2X zoom yapılan şekildeki görüntüde kayda değer bir kalite farkı olduğunu görüyoruz. Fakat her senaryoda bu kadar etkili olmayacağını düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir