Apple, ABD’de Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 satışlarını durduracak
Apple Watch LOG Tasarım

Teknoloji devi Apple, son dakika olarak paylaşılan haberlere göre ABD’de Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 satışlarını durduracak.

Sağlık tarafında çalışmaları bulunan teknoloji şirketi Masimo ile çok uzun zamandır süren patent anlaşmazlığı nedeniyle Apple, bu hafta içerisinde (Spesifik olarak 21 Aralık) ABD merkezli olarak Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 satışlarını durduracak. Apple Watch’larda kullanılan ve kandaki oksijen oranını ölçen sensörü merkeze alan olayda, Apple’ın ITC (ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu) tarafından Masimo’nun patentlerini ihlal ettiğine karar verilmiş durumda. Bu durum yıl sonunda satışların ciddi olarak arttığı göz önüne alındığı zaman teknoloji devi için çok büyük bir darbe anlamına geliyor, konuda farklı adımların atılacağı aktarılıyor. Şirket dün de 2024’te tanıtacağı bazı yeni ürünleriyle gündeme gelmişti. Apple’a yönelik sağlam kaynak Mark Gurman’a göre 2024 içerisinde lanse edilecek AirPods 4, şimdilik çizgiler tam olarak çekilmiyor ancak yerini alacağı modelden daha biraz daha farklı bir tasarıma sahip olacak bilgisi geçiliyor. Gurman’a göre Apple, pazara AirPods 4 özelinde iki farklı versiyon sunacak, bir versiyonda ANC yani aktif gürültü engelleme olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şarj özellikli haznesinde USB-C portu bulunacak ürün, bu hazneden Find My altyapısına da destek verecek yani kayıp kutuları bulmak oldukça kolay hale gelecek. 2024’ün sonunda yüksek ihtimalle ANC’li versiyonu yazılım güncellemesi ile bir işitme cihazı haline getireceği de söylenen Apple, yine Gurman’a göre 2024 Apple Watch ailesinde de tasarımı değiştirecek.

Büyük olasılıkla daha köşeli ve ince hale getirilecek yeni modeller, bir kez daha dile getirildiği üzere kan basıncı yani tansiyon ölçümü yapabilecek (Özellikle hipertansiyon tespiti odak nokta olacak) ve uyku apnesi analiz özelliğiyle siz uyurken oluşan solunum durmalarını belirleyebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir