Apple, App Store için yeni bir fiyatlandırma sistemi duyurdu


Teknoloji devi Apple, App Store için yeni bir fiyatlandırma sistemi duyurdu. Bu sistem birçok uygulama geliştiriciyi memnun edebilir.

App Store için duyurulan yeni abonelik sistemi (Contingent Pricing olarak geçiyor), temel olarak geliştiricilerinin birden fazla abonelik üzerinden müşterilere indirim sunmasına olanak tanıyor. Şu an kısıtlı bir kitle üzerinde test edilen sistem hakkında Apple tarafından şu örnek veriliyor: “Bu sayede Ocean Journal premium abonelerine Mountain Climber’a aylık 5,99 dolar yerine indirimli olarak aylık 4,99 dolara abone olma fırsatı sunulabilirsiniz. Müşteriler Ocean Journal abonesi olarak kaldıkları sürece indirimli fiyatı öderler.”  Apple’a göre bu yeni fiyatlandırma ve abonelik altyapısı, bir veya iki farklı geliştiricinin abonelikleri için aktif olarak kullanılabilecek, yakında herkese açılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, geçtiğimiz haftalarda da 2023’ün App Store Ödülü kazanan en iyi uygulamalarını ve oyunlarını duyurmuştu. Bu konuda şunlar aktarılmıştı: “Ödüllere layık görülen uygulamalar ve oyunlar kullanıcıların yaratıcılıklarına güç veriyor, maceralarla dolu dünyalar keşfetmelerini, aileleri ve arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Bu yılın kazananları arasında dünyanın her yerinden geliştiriciler bulunuyor. Ödüle layık görülen uygulamalar ve oyunlar, kullanıcılara anlamlı deneyimler yaşattıkları ve kültürel değişime ilham kaynağı oldukları için App Store’un editör ekibi tarafından seçildi. App Store Ödülü kazananlar; olağanüstü teknik yenilikler, kullanıcı deneyimi ve tasarım sunan yaklaşık 40 finalist arasından seçildi.

Bu yılın kazananları App Store’da ve Apple ekosisteminde mümkün olan yaratıcılığın, teknik yeniliklerin ve tasarımların hangi ölçeğe ulaştığını gözler önüne seriyor. AllTrails, herkese yönelik kapsamlı yürüyüş kılavuzları ve doğa keşifleri ile topluluklara destek oluyor. Prêt-à-Makeup, profesyonel sanatçılar ve standart kullanıcılar için iPad’de gerçekçi bir makyaj deneyimi sunarken, kapsayıcılığı ve kendini ifade etmeyi öne çıkarıyor.

Photomator, içindeki yapay öğrenme destekli araçlarla gelişmiş düzenleme işlerini sade ve sorunsuz hale getiriyor. MUBI, insani bir dokunuş içeren olağanüstü bağımsız filmlerden ve uluslararası belgesellerden özel derlemeler sunuyor.

SmartGym, geniş egzersiz arşivi, rutinleri ve kapsamlı fitness raporlarıyla Apple Watch’ta fark yaratıyor. Oyun kategorisinde; Honkai: Star Rail, oyuncuları iPhone’da karmaşık karakterlerle dolu bir hikayeye ve taktiksel açıdan zengin savaşlara dahil ediyor. Lost in Play, işaretle ve tıkla türünde efsanevi bir macerada oyuncuları etkileyici ve çocuksu bir hayal gücü dünyasına davet ediyor.

Lies of P, oyunculara özenle hazırlanmış karanlık ve fantastik bir dünyada geçen bir oyun sunuyor. Apple Arcade’deki Hello Kitty Island Adventure, etkileyici bir oyun dünyasında arkadaş edinmek gibi son derece tatlı bir hedef sunuyor.”

Apple tarafından seçilen tüm uygulamaları ve oyunları burada görebilir ve sunulan bağlantılardan elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir