Baldur’s Gate 3 Xbox Series İçin de Çıktı


The Game Awards 2023 şovuna damgasını vuran Baldur’s Gate 3 Xbox Series kullanıcılarıyla da buluştu. Hem de öncesinde herhangi bir tarih duyurusu yapılmadan, anlık bir duyuru ile. Yani Xbox Series kullanıcısıysanız, Unutulmuş Diyarlar sizi bekliyor.


İlginizi Çekebilir: The Game Awards 2023 Duyuruları ve Yeni Haberler


Baldur’s Gate 3, bildiğiniz gibi 3 Ağustos 2023 tarihinde PC ve 6 Eylül 2023 tarihinde de PlayStation 5 kullanıcıları ile buluşmuştu. Xbox Series versiyonu ise tam bir muammaydı. Ancak GamesCom 2023 fuarı sırasında Larian Studios Üst Yöneticisi Swen Vincke ile Microsoft Gaming Üst Yöneticisi Phil Spencer arasında gerçekleşen görüşmenin ardından, bahsi geçen Series S için bölünmüş ekran desteğinin çekilmesine karar verilmişti. Hal böyle olunca bu, 2024 yılında çıkacağı söylenen Baldur’s Gate 3 Xbox Series versiyonu için sürpriz bir haber olmuştu.

Baldur’s Gate 3 Xbox Series Konsollarına da Geldi

The Game Awards 2023 ise bu yönden bir başka sürpriz ile karşılaştık. Öyle ki Yılın Oyunu dahil altı kategoride ödül kazanan Baldur’s Gate 3, bugün itibarıyla Xbox Series kullanıcılarıyla da buluştu.

İşin ilginç yanı şu ki, öncesine herhangi bir tarih duyurusu yapılmaksınız, The Game Awards 2023 şovu sırasında oyunun Microsoft konsolunda da erişime açıldığının söylenmesi epey şaşırtıcı oldu. Yani Xbox Series sahibiyseniz, oyunu satın alıp oynamaya başlayabiliyorsunuz. Hem de S veya X modeli fark etmeksizin.

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde yayınlanan Patch 5 de bu versiyona dahil edildi. Bu güncelleme hem oyunun finaline yeni bir kısım ekliyor iken, Honour modunu da getiriyor. Bu mod ile zorluk derecesinin önemli ölçüde artıyor ve oyuna kalıcı ölüm özelliği de dahil oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir