Canlı destek ve chatbot sistemleri odağında hizmet veren yerli SaaS girişimi: Supsis


Müşteri deneyimi, günümüzün rekabetçi iş dünyasında işletmeler için hayati bir öneme sahip. Bu kapsamda canlı destek ve chatbot sistemleri, işletmelerin müşteri deneyimini geliştirmek ve müşteri memnuniyetini artırmak için etkili bir çözüm sunuyor.

2022’de global canlı destek ve chatbot sistemleri pazarının büyüklüğü 12,6 milyar dolar olarak açıklanırken, bu sayının 2028’e kadar 25,4 milyar dolara ulaşması öngörülüyor. Türkiye’de ise 2022’de canlı destek ve chatbot sistemleri pazarının büyüklüğü 1,2 milyar TL iken, 2028’e kadar büyüklüğün 2,5 milyar TL’ye yükseleceği düşünülüyor. Bu da sektörde istikrarlı bir yükseliş olduğunu kanıtlıyor. 

Ülkemizde bu alanda faaliyet gösteren birçok girişim var, bunlardan biri de Supsis. Girişim, Türkiye’de faaliyet gösteren bir SaaS (Software as a Service) şirketi. Canlı destek ve chatbot sistemleri alanında hizmet veren Supsis, işletmelerin müşteri deneyimini iyileştirmesine yardımcı oluyor. 

Tüm iletişim kanallarını tek bir platformdan yönetme olanağı sunuyor

Supsis, işletmelere web sitesi, e-posta, sosyal medya ve telefon gibi tüm iletişim kanallarını tek bir platformdan yönetme olanağı sunuyor. Bu sayede işletmeler, müşterilerden gelen tüm talepleri tek bir yerde takip edip yönetebiliyor. Supsis, aynı zamanda işletmelere yapay zeka destekli chatbot’lar oluşturma imkanı da sunuyor. Chatbot’lar, müşteri sorularına yanıt vermek, müşteri ihtiyaçlarını belirlemek ve müşteri taleplerini işlemek için kullanılabiliyor.

Supsis’in sunduğu bir diğer özellik ise işletmelerin müşteri etkileşimlerini analiz etmelerine yardımcı olacak raporlama ve analiz özellikleri. Böylece işletmeler, müşteri davranışlarını ve ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilir ve müşteri deneyimini iyileştirmek için stratejiler geliştirebiliyor.

Supsis’in öne çıkan sayısal verileri

Supsis, her sektörden ve ölçekten işletmeye hizmet veriyor. Supsis’in müşterileri arasında e-ticaret, perakende, sağlık, finans, eğitim ve turizm gibi sektörlerden işletmeler bulunuyor. 2023 yılında 500’den fazla müşteriye ulaşan girişim, 35 milyon mesaj, 23 milyon kişi ziyaretçi, 2 milyon chat, 1.2 milyon chatbot ,100 bin ticket, 2017 kullanıcı ve 1500 site gibi kullanım oranına sahip.

Enes Dur tarafından hayata geçirilen ve 2020 yılında şirketin CTO’su Mesut Yiğit’in girişime katılmasıyla birlikte şirketleşen Supsis, şu anda toplamda 8 kişilik Ar-Ge ekibine sahip. Girişimin ayrıca 3 kişilik destek ve 4 kişilik satış ekibi bulunuyor.

Supsis, gelecekte yapay zeka ve robotik otomasyon alanındaki yatırımlarını artırmayı planlıyor. Girişim, bu teknolojileri kullanarak işletmelerin müşteri deneyimini daha da iyileştirmeyi hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir