Capcom, Monster Hunter Wilds Oyununu Duyurdu


Capcom tarafından The Game Awards 2023 şovunda yapılan duyuru ile Monster Hunter serisinin sıradaki oyununun Monster Hunter Wilds olacağı kesinlik kazandı.


İlginizi Çekebilir: Ücretsiz God of War Ragnarök İçeriği Duyuruldu


Monster Hunter Wilds İle Canavar Avı Devam Ediyor

Bildiğiniz gibi, yılın son büyük şovunda pek çok oyun duyurusuna şahit olduk. Bunların birçoğu tamamıyla yeni oyun iken, diğerleri ise hem geliştirilme aşamasındakiler hem de satışa sunulmuş olanlar ile ilgiliydi. Monster Hunter Wilds ise tamamıyla yeni oyun duyuruları arasında yer alıyor.

PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmekte olan yeni oyunun, herhangi bir erteleme olmaması durumunda, 2025 yılında bizlerle olacak. Oyuna ilişkin daha fazla detayın da 2024 yılının yaz mevsiminde verileceği söylendi.

Yayınlanan yeni fragmanda, yeni mekanikleri de görebiliyoruz. Monster Hunter Rise oyunundaki Palamute benzeri bir binek üzerinde gezinir iken, onu serbest bir şekilde yönetebiliyoruz. Mesela etrafta koşabiliyor, bir objeden diğerine atlayabiliyor ve hatta uçabiliyoruz da. Ne var ki çatışma mekaniklerine yer verilmemiş. Bunların dışında, etkileyici ve tehlikeli hava durumu efektleri de görülebiliyor.

Monster Hunter serisi ilk oyunundan bu yana oyuncuların gözdesi olmuştur. Arkadaşlarınız ile birbirinden tehlikeli yaratıkların peşinde koştuğunuz ve avlamaya çalıştığınız seri, her oyunu ile yoğun ilgi görüyor. Görünüşe göre yeni Monster Hunter ile bu çizgi başarılı bir şekilde korunacak gibi görünüyor. Elbette bize ne gibi yeniliklerin sunulacağını da merak etmiyor değil. Ancak bunun için birazcık beklememiz gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir