CD Projekt RED The Witcher 4 İçin Beklenen Müjdeyi Sonunda Verdi!


CD Projekt RED The Witcher 4 ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu. 2015 yılından bu yana serinin yeni oyununu bekleyen oyuncuları heyecanlandıracak olan açıklamanın detayları haberimizde.


İlginizi Çekebilir: CD Projekt RED Yeni The Witcher Hakkında Açıklamalar Yaptı


2022 yılının Mart ayında duyurulmuş olan Polaris kod adlı yeni The Witcher oyunu, büyük bir merakla bekleniyor. Şu an için ne zaman buluşacağımıza dair net bir şey söylenmemiş olsa da, en aşağı üç yıl sonra olabileceği tahmin ediliyor. Bunun altındaki temel sebep ise REDengine yerine Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor olması. Geçişe alışmak zaman alacakmış.

CD Projekt RED The Witcher 4 Geliştirme Aşamasına Bu Yıl Geçiyor

2023 yılı içerisinde bu yılının ortalarına doğru The Witcher 4 üzerinde çalışan ekibin 400 kişiye ulaşmasını bekleyen CD Projekt RED, Reuters tarafından Üst Yönetici Adam Badowski ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Michal Nowakowski ile yapılan röportaj sırasında yaptığı açıklama ile beklenen müjdeyi de verdi.

Üst Yönetici Adam Badowski, halihazırda ön hazırlık aşamasında bulunan yeni oyunun bu yıl içerisinde tam anlamıyla geliştirilme aşamasına geçilmesinin hedeflendiğini söyledi.

2007 yılında satışa sunulan ilk oyun ile başlayan seri halihazırda 75 milyon adet satış barajını geçmiş iken, yeni üçlemenin ise Witcher evrenini genişleteceği söyleniyor. Şu an için ilk oyun adına net bir çıkış tarihi verilmemiş olsa da, analistler tarafından ortaya atılan tahmin doğrultusunda 2026 veya 2027 yılında buluşacağız gibi görünüyor. Elbette bu, geliştirilme aşamasının temposuna bağlı olarak uzayabilir de. 

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 Devam Oyunu Hakkında da Konuştu

Öte yandan, Polonya menşeli stüdyonun üzerinde çalıştığı tek oyun The Witcher 4 değil. Halihazırda kavramsal fazda olan Orion kod adlı Cyberpunk 2077 devam oyunu da var. Bu yılın sonuna kadar geliştirici ekibin 80 kişiye ulaşması bekleniyor.

Röportaj sırasında İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Michal Nowakowski, devam oyunu için çok oyunculu elementlerinin de düşünüldüğünü dile getirdi. Ne var ki bu konuda herhangi bir detay vermedi. Söylediğine göre, Varşova şehrindeki merkez stüdyo yerine ağırlığı Kuzey Amerika bölgesindeki stüdyoyu genişletmeye vereceklermiş.

Röportajda ayrıca Cyberpunk 2077 oyunundan öğrendikleri dersleri devam oyununa da yansıtacaklarını söyleyen Nowakowski, oyun geliştirme sürecinde daha iyi kontrol sahibi olduklarını ve gelecekte Cyberpunk 2077 gibi bir prömiyerden kaçınacaklarını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir