Counter-Strike 2 Valve Şirketine 2023’te Muazzam Para Kazandırmış


2023 yılına ilişkin verilere bakılırsa, Counter-Strike 2 Valve şirketine muazzam miktarda paralar kazandırmış. Peki güncel miktar ne seviyede? Detaylar haberimizde sizi bekliyor.


İlginizi Çekebilir: Durdurabilene Aşkolsun: Palworld Counter-Strike 2’yi de Geçti!


Counter-Strike kasaları uzun süredir en kârlı model olarak varlığını sürdürüyor. Her ne kadar oyunu ücretsiz indirebiliyor olsanız da, pazar kısmından satın alabildiğiniz bu kasalardan çeşitli silahlar, kaplamalar ve daha pek çok şey çıkabiliyor. Binlerce Dolar değerindeki ticaretler ile de gündeme gelen bu kasaların, 2023 yılı içerisinde Valve şirketine ne kadar kazandırdığı da ortaya çıktı.

Counter-Strike 2 Valve Şirketini Zengin Etmiş!

Yakın bir zaman önce CSGOCaseTracker tarafından açıklanan rakamlara göre Amerika menşeli şirket, Counter-Strike kasaları sayesinde 1 milyar Dolar civarı kazanç elde etmiş. Tam rakamı vermek gerekir ise 980 milyon Dolar olduğunu söyleyelim.

counter-strike-2-geliyor

Oyunu oynarken düşürebileceğiniz bu kasaların kimi zaman önemsenmeyecek ve kimi zaman da dudak uçuklatacak seviyede değerli içeriğine erişim sağlayabilmek için öncesinde anahtar satın almak gerekiyor. İçeriğinden çıkanları da tercihen kullanabiliyor veya satışa çıkartabiliyorsunuz.

SGOCaseTracker sitesinin 2023 yılına ilişkin olarak yayınladığı özette, farklı istatistikler de karşımıza çıkıyor. Mesela 400 milyondan fazla kasa açılışı ve 359.6 milyondan fazla anahtar satışı da gerçekleştirilmiş.

Öte yandan, Counter-Strike 2 kasa fiyatlarının da % 178 oranında arttığı ve içlerinden en fazla düşenin ise ‘Dreams & Nightmares Case’ yani ‘Rüyalar & Kabuslar Kasası’ olduğu da görülebiliyor. Valve şirketine getirisi ise 126.3 milyon Dolar olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir