Counter-Strike 2’yi Tahtından Eden Palworld Yeniden Zamlandı!


Araya zaman girmiyor ki Palworld ile ilgili yeni bir gelişme yaşanmasın. Pocketpair tarafından geliştirilen aksiyon-rol yapma oyunu, başarılarına tam gaz devam eder iken, dünün ardından başka bir üzücü gelişme daha yaşandı. Eş zamanlı oyuncu sayısında Counter-Strike 2’yi geride bırakan Palworld yeniden zamlandı. Peki güncel fiyat ne oldu?


İlginizi Çekebilir: PlayStation Oyunları Yeni Zam Dalgası ile Üzmeye Devam Ediyor


Pocketpair tarafından hem geliştirilen hem de yayınlanan oyun, 19 Ocak 2024 Cuma günü satışa sunulmuştu. Çok geçmeden de bir Palworld fırtınasına kapılıp gittik. İlk sekiz saatinde 1 milyon satış barajını geçmiş olan aksiyon-rol yapma oyunu, çıkışının üzerinden geçen beşinci günde 7 milyon satış barajını da geçti.

Diğer yandan eş zamanlı oyuncu sayısında da büyük başarılar devam ediyor. Öyle ki kısa sürede 1 milyon eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşarak, Elden Ring, GTA 5, Hogwarts Legacy ve Starfield dahil pek çok AAA oyunu da geride bırakmıştı. Güncel olarak ise tüm zamanlar kapsamında ‘En Çok Oynanan’ ve ‘En Çok Konuşulan Oyunlar’ listelerinde 1.864.421 ile Counter-Strike 2 oyununu geçerek 3.257.248 ile birinciliği elinde bulunduran PUBG: BattleGrounds’un arkasına yerleşmiş durumda.

Palworld Yeniden Zamlandı: Güncel Fiyat Ne Oldu?

Steam mağazasında ‘Tüm Zamanların En İyi Çıkış Yapan 10 Oyunu’ sıralamasında da ikinci sıraya yükselmiş olan Palworld, Microsoft mağazasında ikinci kez zamlandı. Bildiğiniz gibi dün itibarıyla 85 TL olan fiyat etiketi 292.50 TL olmuştu. Bunun üzerinden çok geçmeden, fiyat etiketi şimdi de 900 TL seviyesine çıktı. Ancak Steam tarafından herhangi bir fiyat güncellemesi bulunmuyor. Yani halen % 10 indirim ile 13.49 USD, ama 32 saat sonra yani yarın 21:00 sıralarında 14.99 USD olacağını hatırlatalım.

Palworld Hakkında

Pokemon markasından esinlenilerek geliştirilmiş olan oyunda, zorlu bir ortamda hayatta kalmanız gerekiyor. Yiyecek sıkıntısının yaşandığı ve kaçak avcıların etrafta gezindiği tehlikeli bir ortamda, bir şekilde hayatta kalmamız gerekiyor. Bunun için de dikkatli olmamız, gerektiğinde zor kararlar vermek durumundayız.

Hayvan dostlarımız ise tam da bu noktada devreye giriyor. Onları yetiştirmenin yanı sıra, binek hayvan olarak kullanıp keşif yapmak, yapı inşa etmek, çiftçilik ve üretim yapmak, birlikte zindan keşfetmek için kullanabiliyor, yetiştirebiliyor ve hatta diğer oyunculara karşı da kullanabiliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir