Detroit: Become Human, Quantic Dream’in En Çok Satan Oyunu Olmaya Devam Ediyor


Fransız oyun stüdyosu Quantic Dream‘in geliştirdiği Detroit: Become Human, dünya çapında PS4 ve PC platformlarında 9 milyondan fazla satış rakamına ulaşarak şirketin en çok satan oyunu olma başarısını sürdürüyor. Quantic Dream, 20 Aralık’ta yaptığı bir açıklamada, oyunun 2023’ün başından bu yana 1 milyon kopya daha satarak bu başarıyı elde ettiğini duyurdu.

Detroit: Become Human’ın 9 Milyon Satış Başarısı

Detroit: Become Human

Stüdyo, hayranlara teşekkür ederek, “Bu maceranın bir parçası olduğunuz ve Connor, Kara ve Markus’un hikayelerini paylaştığınız için hepinize teşekkür etmek için 9 milyon neden var” dedi.

Detroit: Become Human, ilk olarak Mayıs 2018’de PS4 platformunda piyasaya sürüldü ve ilk iki haftasında 1 milyon adet satış elde etti. Aralık 2019’da PC’ye taşınan oyun, Steam’de 2021’de 1 milyon kopya barajını aştı.

Quantic Dream’in diğer oyunlarının satış rakamları da göz önüne alındığında, Detroit: Become Human’ın büyük bir başarı elde ettiği görülüyor. Önceki oyunları arasında Heavy Rain (5,3 milyon), Beyond: Two Souls (2,8 milyon), Fahrenheit (1 milyon) ve Omikron: The Nomad Soul (600 binin üzerinde) bulunuyor.

Stüdyo şu anda anlatıma dayalı bir aksiyon macera oyunu olan Star Wars Eclipse üzerinde çalışıyor. 2021’de duyurulan proje hakkında resmi bir güncelleme henüz gelmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir