Efsane Seri Geri Dönüyor Olabilir: MachineGames Quake 6 Mı Dedi?


Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Indiana Jones and the Great Circle oyununun tanıtımı sırasında, ilginç bir başka detay daha gözlere çarptı. Eğer tahminler doğru çıkar ise, MachineGames Quake 6 ile ünlü seriyi geri döndürebilir. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Indiana Jones and the Great Circle Fragmanı Yayınlandı


Quake serisinin ilk oyunu, 1996 yılında satışa sunulmuştu. 2010 yılından bu yana yayıncısı Bethesda Softworks iken, 2017 yılında çıkan son oyun Quake Champions ise yine id Software tarafından geliştirilmişti. Yani serinin altı yıldır sessiz olduğunu söyleyelim. Ancak yakın bir zaman önce yaşanan bir gelişme, oyun dünyasını epey heyecanlandırdı.

MachineGames Quake 6 İçin de Düğmeye Bastı Mı?

Bildiğiniz gibi Perşembe günü Xbox Developer_Direct adıyla bir sunum gerçekleştirilmiş ve bu yıl çıkması beklenen oyunlar ekranımıza gelmiş ve pek çok yeni bilgiyi öğrenme fırsatı bulmuştuk. Bu oyunlardan Indiana Jones and the Great Circle sırasında ise ilginç bir detay keşfedildi. MachineGames Quake 6 ile seriyi geri döndürecek olabilir.

Bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere İsveç menşeli stüdyo, geçmişte Quake ve Quake 2 için 2016, 2021 ve 2023 yıllarında yeni içerikler yayınlamıştı. Xbox Developer_Direct sırasında ise geliştirici ekibin ofisindeki bazı çizimleri de görmüştük. Bu esnada da bir beyaz tahtada, sol alt köşede Quake serisinin ünlü logosu ve hemen üstünde de ‘AKE 6’ yazısı gözlerden kaçmadı. Görüntü kesik olduğu için, tam halinin ‘QUAKE 6’ olduğu tahmin ediliyor. Yani MachineGames bir başka büyük proje için de düğmeye basmış olabilir. Elbette bunun bir tesadüf olması muhtemel de diyebiliriz.

indiana-jones-and-the-great-circle-quake-6

Geçtiğimiz yıllarda orijinal Quake ve Quake 2 oyunlarının geliştirilmiş versiyonları yayınlanmıştı. Bu da, yirmi sekiz yıllık serinin henüz geride bırakılmadığının işareti olmuştu. Hal böyle iken, neden yeni bir ana Quake oyunu daha görmeyelim? Hele de DOOM serisi son iki oyunu büyük başarılara imza atmış iken.

Şu anlık ne Bethesda Softworks ne de MachineGames durum ile ilgili bir açıklamada bulunmuş değil, ama zamanı geldiğinde konuya bir açıklık getirileceğinden şüphemiz yok. Gelişmeleri takipte olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir