Efsane Yarış Serisi Burnout Geri Dönüyor Olabilir


Yıllardan sonra yeni bir Burnout oyunu görecekmişiz gibi görünüyor. Şimdilik kesin bir şey söylenmemiş olsa da, Stellar Entertainment umutları yeşerten ve heyecanı körükleyen bir paylaşımda bulundu. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Fortnite iOS Cihazlara Geri Dönüyor


İlk oyunu 2001 yılında çıkmış olan serinin, 2018 yılında çıkan yenilenmiş Burnout Paradise sürümü sayılmazsa, şimdilik son oyunu 2011 yılında iOS tabanlı mobil cihazlar ve PlayStation 3 ile Xbox 360 için çıkmış olan Burnout Crash!. Her ne kadar geçtiğimiz yıllarda Three Fields Entertainment, ünlü markadan esinlenilerek geliştirilen Dangerous Driving ve Danger Zone oyunları ile karşımıza çıkmış olsa da, elbette tam bir deneyim yaşatamıyor diyebiliriz. Ancak yıllar süren özlemin sona ermesi yakın gibi görünüyor.

Burnout Serisi Geri Dönüyor Olabilir!

Stellar Entertainment, resmi internet sayfası üzerinden yaptığı duyuru ile AAA bir arcade yarış oyunu için işe alım yapıyor. “Peki ne var bunda?” diyebilirsiniz. İlginç olan kısmı da stüdyonun X (eski adıyla Twitter) üzerinden paylaştığı duyuru metninde saklı. Öyle ki, “Bu aslında size ne üzerinde çalıştığımızı söylemeden ne üzerinde çalıştığımız hakkında gizli bilgi verme (biraz tuhaf) yöntemimiz…

Ve patronlar *halen* bir devirme bilgisi vermedi! Mutlu günler!” denmiş.

Sizin de dikkatinizi çekmiştir, paylaşımdaki metinde ‘devirmek’ sözcüğü ‘take down’ şeklinde yazılmış. İliştirilen görselde de ‘arabanıza arkadan çarpılmak üzere’ yazısı dikkat çekiyor. Take down terimi Burnout serisinde sıklıkla yer alıyor bildiğiniz üzere.

Söylemeden geçmeyi istemeyeceğimiz bir diğer bilgi ise Stellar Entertainment, daha önceden Burnout: Paradise Remastered, Need for Speed: Hot Pursuit Remastered ve Need for Speed Unbound oyunlarının geliştirilmesine katkıda bulunmuştu. Ayrıca stüdyonun kurucusu Paul Ross da geçmişte seriyi sonradan devralan Criterion Games stüdyosunda yıllarca çalışmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir