Fallout: London Modu Ertelendi: İşte Yeni Çıkış Tarihi!


Bu yıl içerisinde yayınlanması beklenen Fallout: London modu ertelendi. Komut dizisi oluşturma ekibi ile bağlantılı olarak alınan karar neticesinde, modun dizi ile aynı zamanlarda yayınlanacağı belirtilmiş.


İlginizi Çekebilir: Fallout 76 2024 İçerik Yol Haritası Ortaya Çıktı


Mod üreticisi dostu yayıncılar arasında önemli bir yere sahip olan Bethesda, oyunlarını geliştirirken bu duruma da bir hayli özen gösteriyor. Bu zamana kadar da mod olarak hayatına başlamış ama bir süre sonra tam bir oyun uyarlaması haline dönüştürülmüş The Forgotten City dahil birbirinden farklı birçok güzel işe şahit olmuştuk. Fallout: London ise bunlardan bir yenisi olacak.

İndirilebilir içerik büyüklüğünde mod tanımlamasını yapabileceğimiz Fallout: London, hem Fallout 4 evrenini genişletecek hem de adından da anlayabileceğiniz üzere bizi yeni kültürleri keşfedeceğimiz ve büyük savaş öncesindeki Avrupa bölgesini görebileceğimiz Londra şehrine götürecek. Yeni yapay zeka karakterleri, silahlar, yaratıklar, yeni bir dünya ve beraberinde de yeni topluluklar ile karşımıza çıkacak.

Fallout: London Modu Ertelendi: Ne Zaman Çıkacak?

Her ne kadar modun yapımı tamamlanmış olsa da, test aşamasının hedeflendiği gibi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilemeyeceğine karar verilmiş. Netice olarak, bu süreç de göz önünde bulundurularak modun yayınlanma tarihi Aziz George Günü olarak kabul edilen 23 Nisan 2024 olarak güncellenmiş.

Test aşamasının beklendiği gibi sağlıklı şekilde gerçekleştirilemeyecek olması ise komut dizisi oluşturma ekibi ile bağlantılıymış. Söylene göre, ekibin önemli bir bölümü Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaştan etkilenen bölgeden geliyormuş ve moda odaklanma sorunu yaşıyorlarmış. Bu da haliyle oluşturulan programın geride kalınmasına yol açıyormuş.

Ekibin hedefi bizlere Fallout: London ile kusursuza yakın bir deneyim sunmak ve hem sektörü hem de toplulukları olumsuz yönde etkileyen sorunlu çıkış yapan oyunlar / projeler listesine eklenmemek. Bu bağlamda, güncel çıkış tarihine kadar olan zamanda test aşamasının sağlıklı bir şekilde tamamlanacağı söylenmiş. Ayrıca 12 Nisan 2024 tarihinde ilk bölümü yayınlanacak olan Fallout dizisiyle de aynı döneme denk gelmiş olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir