Fotoğraf çerçevesi gibi hoparlör: Samsung Music Frame


Samsung Music Frame.

CES 2024 fuarı kapsamında tam olarak bir fotoğraf çerçevesi gibi hazırlanan hoparlör Samsung Music Frame görücüye çıkarıldı.

Samsung Music Frame, Samsung’un The Frame TV serisi ile elde ettiği başarının bir sonraki seviyesi konumunda. The Frame TV ile adeta tablo gibi görünen televizyonlar karşımıza çıkaran, bu televizyonlar için her eve uyum sağlaması adına farklı çerçeveler satan Samsung, CES 2024’te tanıttığı Samsung Music Frame ile benzer altyapıyı müzik tarafına getiriyor. Sonos / Ikea ortaklığından çıkan Symfonisk serisini akla getiren yeni ürün, bir fotoğraf çerçevesi gibi görünüyor ve Samsung tarafından, “Bu özelleştirilebilir hoparlör modeli sanat eseri veya fotoğraf sergileyebilen modern bir resim çerçevesi gibi kamufle olarak bulunduğu ortama uyum sağlıyor.” açıklaması ile öne çıkarılıyor. 2024 Samsung TV’ler ve soundbar’larla eşleştirildiğinde surround ses sağlayabilen veya bağımsız bir kablosuz hoparlör olarak da çalışabilen Q-Symphony teknolojili model, taşıdığı hoparlörler ve woofer ile yüksek bir ses iddiasında. Henüz fiyatı açıklanmayan Samsung Music Frame, ileride Türkiye’de de satılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CES 2024 kapsamında Samsung başka duyurular da yaptı. Örneğin bugün tanıtılan yeni QD-OLED TV modeli Samsung S95D, parlama önleyici mat bir kaplama ile geliyor ve bu sayede birçok TV’den farklı olarak konumlandırılan her ortamda dikkati dağıtan yansımaları ortadan kaldırabiliyor. Parlamayı engellerken bazı rakiplerden farklı olarak görüntü kalitesini düşürmeyen şirket, S95D için en üstte 77-inç boyutunu sunuyor ve bu modelde 144 Hz yenileme hızı bulunuyor. Yani akıcı bir oyun deneyimi için de çok güçlü bir seçenek olan QD-OLED TV, henüz net bir sayı verilmiyor ancak firmanın en parlak OLED panelini kullanıyor. Daha alttaki seçenek olan S90D’de yansıma önleyici katmana yer vermediği açıklanan Samsung, bağlantı ünitesi “One Connect Box” ile gelen ince yapıdaki yeni OLED televizyonları için henüz net fiyatlar açıklamıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir