GTA 6 Öncelikle PS5 İçin Çıkabilir


Eski Rockstar animatörü Mike York, GTA 6 öncelikle PS5 için çıkabilir diyor. Bu da Rockstar Games için neyin daha fazla satacağıyla alakalı olarak bir yol çizmesiyle ilgiliymiş. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Yeni GTA 6 Fragmanları Ne Zaman Yayınlanacak?


Uzun süreli bekleyişin ardından, en nihayetinde bu ayın başlarında yayınlanan fragmanı ile karşımıza çıktı GTA 6. Oyuna dair pek çok şeyi görme fırsatımız olmuş iken, sektörün mihenk taşlarından olan Rockstar Games de sadece fragman ile rekorları daha şimdiden altüst etmeye başladı.

Şu an için PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilen yeni GTA, 2025 yılında satışa sunulacak ve sonrasında da PC versiyonu ile yola devam edecek.

İlk yayınlanan fragmanın ve çıkış platformları bilgisinin ardından, şirket tarafından henüz daha başka açıklama yapılmış değil. Ancak bilhassa eski bir Rockstar Games çalışanının yorumlarının dikkat çektiğini söyleyelim. Kendisi 2012 ile 2017 yılları arasında Grand Theft Auto 5 ve Red Dead Redemption 2 oyunları üzerinde çalıştığı ve epey önemli bir deneyime sahip olduğu için, yaptığı açıklamalar da bir hayli dikkate değer oluyor.

GTA 6 Öncelikle PS5 İçin Çıkabilir Mi?

Geride bıraktığımız zaman zarfında nihai versiyondaki görselliğin fragmandaki ile aynı olacağını söyleyen eski animatör Mike York, PC versiyonuna neden henüz değinilmediğine dair yorumlarını da aktarmıştı. Şimdi ise York, GTA 6 öncelikle PS5 için çıkacak diyor.

Şahsi Youtube kanalı üzerinden yayınladığı yeni videoda bu konuya da değinen Mike York, Rockstar Games için PC versiyonunun birinci öncelik olmadığını ve bunun tamamıyla neyin daha çok satacağına göre belirlendiğini söylüyor.

Bildiğiniz gibi PlayStation, genel olarak çok satan konsol konumunda bulunuyor. Bu da elbette kararını konsoldan yana kullanan oyuncular için bir nevi kriter oluyor. Mevcut nesilde de Xbox Series karşısında PlayStation 5 önde götürüyor. Bu da York tarafından Rockstar Games şirketinin önceliği Sony konsoluna verecek olabilir şeklinde yorumlandı.

Peki Rockstar Games PC versiyonunu neden şimdilik göz ardı ediyor? Eski Rockstar Games animatörü Mike York, aynı videoda herkesin farklı bir sisteminin olduğunu ve farklı donanımlar, farklı işlemciler ve ekran kartları kullandıklarını söylüyor. Oyunun performansı ve bellek kullanımı, PC yapılandırmalarında hatalara yol açabiliyor diyen York, bu versiyonu çalıştırmanın daha zor olmasından dolayı daha fazla testin gerektiğini de sözlerine ekliyor.

Son olarak, PC platformunun konsollara göre daha gelişmiş olduğunu ve daha fazla ayrıntının eklenmesine olanak tanıdığını da dile getiren York, bilgisayarların oluşturulan konfigürasyona bağlı olarak oyunu daha iyi çalıştırabileceğini ve bu sayede de geliştirici ekibin daha yoğun bir dünyayı oyunculara sunabileceğine de dikkat çekmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir