How To Train Your Dragon Live Action Filminin Çekimlerine Başlandı


Universal Studios ve DreamWorks Animation’ın en iyi animasyon serilerinden olan How to Train Your Dragon, eleştirmenler ve hayranlar tarafından oldukça seviliyor. 2010 yılında Chris Sanders ve Dean DeBlois imzalarıyla vizyona giren ilk filmin başarısının ardından DreamWorks Animation, seriyi devam ettirme kararı aldı.

Vizyona giren üç How to Train Your Dragon filmiyle toplamda 1 milyar doları aşkın hasılat elde etmeyi başaran DreamWorks Animation, seriyi farklı bir boyuta taşıma kararı aldı. Geçtiğimiz aylarda live-action film uyarlaması duyurulan ve çalışmalarına başlanan yapımın çekimlerine, en sonunda resmen başlandı.

How to Train Your Dragon Live Action Uyarlamasının Çekimleri Resmen Başladı

How to Train Your Dragon

İlk üç filmin senaristi ve yönetmeni olan Dean DeBlois‘a emanet edilen live action projesinin çekimlerine başlandığı yine DeBlois‘in paylaşmış olduğu gönderi ile hayranlarla duyuruldu. 15 Ocak tarihinde paylaşılan gönderi de, “Çekimin ilk günü! Yola çıkacağımız için heyecanlıyız!” ifadesine yer verildi. Çekimlerin nerede yapılacağı ve ne kadar süreceği ise henüz bilinmiyor.

İlk üç filmin senaristi ve yönetmeni olan Dean DeBlois‘a emanet edilen live action projesi 14 Mart 2025 tarihinden 13 Haziran 2025 tarihine ertelendi. Yapılan bu ertelemenin grevler nedeniyle yapıldığı bilinse de, ilerleyen dönemlerde tekrardan bir erteleme alıp almayacağı net değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir