Huawei P70’İn Kamera Bilgileri Sızdırıldı


Huawei’nin yeni amiral gemisi modeli P70’in kamera özellikleri internete sızdı. Peki Huawei P70 serisi kullanıcılara neler sunacak? Son raporlar standart modelin kamera özelliklerini ortaya koyuyor. İşte Huawei P70 bilinen özellikleri ve muhtemel çıkış tarihi.

Huawei P70 bilinen özellikleri

Sızıntıya göre, P70, değişken diyafram açıklığına sahip 50Megapiksellik Sony IMX989 ana kamera, 50Megapiksellik ultra geniş açı ve 50Megapiksellik 4x periskop telefoto sensörü ile donatılacak. Bu sensörler, P70’in hem düşük ışıkta hem de uzak mesafede yüksek kaliteli fotoğraflar çekmesini sağlayacak.

Huawei P70’in ekran boyutu ve çözünürlüğü de sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Cihazın 6,5 ve 6,8inç olmak üzere iki farklı ekran seçeneği mevcut olacak. Her iki ekran da 1,5K çözünürlük ve değişken yenileme hızına ortam sağlayan LTPO teknolojisine sahip olacak. LTPO teknolojisi, ekranın yenileme hızını içerik ve kullanım durumuna göre otomatik olarak ayarlayarak pil ömrünü uzatıyor.

P70’in işlemci performansı da merak edilen konulardan biri. Sızıntıya göre, P70, 5G destekli Kirin 9000S işlemcisinin kullanılması söz konusu. Bu işlemci, 7nm mimariye sahip ve Maleoon 910 grafik birimine ev sahipliği yapıyor.

P70’in ne zaman tanıtılacağı şimdilik belli değil. Ancak bazı kaynaklar, cihazın 2024’ün ilk yarısında vitrine çıkacağını iddia ediyor. Bu iş için mart veya nisan ayları uygun görünüyor. Huawei P70, şirketin P serisinin en yeni ve en gelişmiş üyesi olacak. Kamera, ekran ve işlemci gibi önemli özelliklerde rakiplerine kafa tutacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir