Hyundai N Vision 74 için harika bir R/C Car sürümü hazırlandı


Gerçekten çok beğenilen efsane bir tasarıma sahip olan Hyundai N Vision 74 için bu sefer harika bir R/C Car sürüm hazırlandı.

Şimdilik sadece Güney Kore’de satışı yapılan bu Hyundai N Vision 74 R/C Car sürümü, “1:10” boyutunda ve uzaktan kontrol edilebiliyor. Tasarımsal olarak orijinal konsepte sadık kalınan sayfanın altındaki videoda izleyebileceğiniz R/C araç, yaklaşık olarak 372 dolarlık bir fiyata sahip. 2022 yılında görücüye çıkarılan ve retro ile modern çizgileri harmanlayan Hyundai N Vision 74 konsepti, geçtiğimiz aylarda çıkan, “yakın bir zaman içerisinde seri üretim versiyonuyla tanıtılabilir haberiyle” çok ses getirmişti. Hatta aracın üretim versiyonuyla 27 Mayıs 2023 tarihinde ilk kez görücüye çıkarılacağı iddia edilmişti. Güney Kore’den gelen bu haberler, daha sonra Hyundai sözcüsü tarafından maalesef yalanlanmıştı. Sözcüye göre aracın seri üretime alınması düşünülmüyor, buna bağlı olarak yakında düzenlenecek özel bir etkinlik de bulunmuyor. Bu yalanlama birçok otomobil tutkununu oldukça üzdü ancak o zaman umudu yine de tamamen kaybetmemek gerekiyor demiştik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce seri üretim versiyonu “Pony Coupe” adına sahip olacak iddiası ortaya atılan aracın önümüzdeki yıllarda gerçekten seri üretime alınarak yollara çıkarılabileceğini söylemiştik ve daha sonra aracın yeniden “üretimi yapılacak” iddiası ortaya atılmıştı. Güney Kore merkezli kaynaklara göre firma araçtan 2026 yılında 100 adetle sınırlı bir üretim gerçekleştirmek istiyor. Bu “sınırlı üretim” otomobil tutkunlarının tam olarak beklediği haber değil ancak yine de aracı gerçeğe dönüştürme konusunda bir adım atılacak gibi görünüyor. Hidrojen / elektrik temelli olacak aracın üretim versiyonunun şu an 800 beygir güç ve 400-500 km menzil sunacağı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir