İlginç kablosuz kulaklık Huawei FreeClip ortaya çıktı
Huawei FreeClip

Gün bitmeden resmi olarak lanse edilmesi beklenen Huawei FreeClip, son dönemde gördüğümüz en ilginç kablosuz kulaklık.

Resmi tanıtım öncesinde sızdırılan Huawei FreeClip kablosuz kulaklık modeli, standart görünen bir şarj özellikli hazne ile geliyor ancak kendi şekli firmanın daha önceki modellerine hiç benzemiyor. Kulakta nasıl duracağı çok merak edilen açık yapıdaki ürün, sınırlı sayıdaki teknik bilgiye göre 8 saate kadar pil ömrü getiriyor (Hazne ile 24 saat geçilecektir) ve şimdilik sadece gri / gümüş renkte karşımıza çıkıyor. Huawei’nin ilk “arkası açık” kulaklık modeli olacak denilen FreeClip, bu bağlamda bir ses izolasyonuna sahip olmayacak. Yani müzik dinlerken çevrenin olduğu gibi duyulmasına imkan tanıyacak ürün, temelde kulağın önüne bir hoparlör yerleştirecek. Firmadan en son Huawei MatePad Pro 11 (2024) tablet modeli gelmişti. Hatırlamak adına ürün Huawei’nin Çin’in Beidou uydu sistemine erişim sağlayabilen ilk tableti konumunda yer alıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uydu bağlantı desteği olan dünyanın ilk tableti olarak da geçen ürün, bu ekstra bir antene ya da ayrı donanıma ihtiyaç duymayan faydalı altyapı ile uydu üzerinden mesaj gönderip alabilecek ve acil durumlar özelinde konum paylaşımı yapabilecek. Uydu bağlantı desteğini üst seviye bazı telefon modellerinde uzun zamandır kullanan Huawei, süreci tablet tarafına da getirerek dikkat çekiyor.

İnce çerçeveli çok modern bir tasarıma sahip olan tablet, beraberinde gelen kalemi iPad Pro’lar gibi yanda manyetik olarak şarj edebiliyor ve klavye aksesuarı ile bir dizüstü haline getirilebiliyor. Arkasındaki yuvarlak kamera modülünde iki farklı kamera (13 megapiksel + 8 megapiksel) yer alan tablet, gücünü Kirin 9000s işlemciden alıyor ve önünde 16 megapiksellik bir kamera barındırıyor.

11-inç boyutundaki OLED ekranında 600 nit parlaklık ve 120 Hz yenileme hızı sunulan ürün, 66W şarj destekli 8.300 mAh batarya ile geliyor ve HarmonyOS 4 üzerine kuruluyor. Sektörde ses getirecek Huawei MatePad Pro 11 (2024) tablet modeli kesin değil ancak ileride Türkiye’de de satılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir