iPhone, iPad ve Mac’ler için Death Stranding Director’s Cut geliyor
Death Stranding Director’s Cut

Belirli iPhone, iPad ve aynı zamanda Mac bilgisayar modelleri için Death Stranding Director’s Cut oyunu geliyor. Çıkış tarihi 30 Ocak.

Hideo Kojima imzalı Death Stranding Director’s Cut önümüzdeki hafta yalnızca iPhone 15 Pro modelleri ve Apple’ın M serisi çipleriyle donatılmış Mac’ler veya iPad’lerde oynanabilir olacak. 39,99 dolarlık fiyat fiyatı olan ancak şu an 20 dolardan (599 TL) ön siparişi yapılan oyun için Steam’de aktarılan özet açıklama ise şöyle: “Efsanevi oyun yapımcısı Hideo Kojima oyun türünün sınırlarını zorlayan bir deneyim sunuyor, artık bu deneyim kusursuz YÖNETMEN KURGUSU sürümünde daha da kapsamlı. Gelecekte Death Stranding olarak bilinen gizemli bir olay, ölülerle dirilerin arasında bir geçit açıyor ve öteki dünyadan fırlayıp gelen garip yaratıklar, kimsesiz toplumlar tarafından mahvedilen dünyada başıboş geziyor. Sam Bridges olarak görevin büyük bir kısmı yok edilen Amerika’daki son hayatta kalanları bir araya getirerek insanlığa umut sunmak. Bu paramparça dünyayı adım adım bir araya getirebilir misin?”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce ise Resident Evil 4 oyunu iPhone, iPad ve Mac’ler için de çıkışını yaptı. Popüler oyun Resident Evil 4 için hazırlanan 2023 versiyonu bir süredir iPhone, iPad ve Mac bilgisayar modellerinde de oynanabiliyor. Direkt olarak buradan indirilebilen oyun, ücretsiz indirilebiliyor ancak ana içeriğe ulaşmak için 60 doların gözden çıkarılması gerekiyor. Capcom, Resident Evil 4’ün “remake” sürümünü mart ayında PlayStation, Xbox ve PC için yayınlamıştı, artık sürece Apple dünyasına da dahil edildi.

Bundan önce ise Apple tarafında Resident Evil Village ses getirmişti. Kaçıranlar için iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modellerinin kalbindeki 3 nm temelli A17 Pro, oldukça güçlü bir mobil işlemci ve telefonlarda “konsol” seviyesi oyunlara izin verecek iddiasına sahip. Bu bağlamda Apple, 15 Pro ve 15 Pro Max tanıtımının altına şu notu düşmüştü:

“Resident Evil Village, Resident Evil 4 ve Death Stranding bu yıl içinde 15 Pro ve 15 Pro Max’te kullanıma sunulacak. Assassin’s Creed Mirage ise 2024’ün ilk yarısında kullanıma sunulacak.” Capcom düzenlediği bir etkinlik kapsamında ise spesifik olarak “Village” için tarihi 30 Ekim olarak açıklamıştı ve bu sözüne uymuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir