Korku Oyunu Until Dawn Sinemaya Taşınıyor!


Supermassive Games‘in unutulmaz korku oyunu Until Dawn, The Hollywood Reporter’ın son raporuna göre resmi bir film uyarlamasına kavuşuyor. Yönetmen koltuğunda ise korku filmleriyle tanınan David F. Sandberg oturacak. Lights Out ve Annabelle: Creation gibi başarılı projelerle adını duyuran Sandberg, Until Dawn’un film uyarlamasının yönetmenliğini üstlenecek.

Senaryo tarafında ise usta bir isim var: Gary Dauberman. Lights Out ve Annabelle: Creation filmlerinde Sandberg ile birlikte çalışan Dauberman, Until Dawn‘un senaryosunun son versiyonunu kaleme alacak. Uyarlamada Screen Gems ve PlayStation Productions iş birliği yapacak.

Until Dawn’un Sinema Serüveni

Until Dawn

Sandberg ve Dauberman‘ın geçmişteki başarıları, Until Dawn‘un etkileyici hikayesiyle bütünleşerek başarılı bir film uyarlamasına dönüşebilir. Supermassive Games‘in interaktif oyunları, oyuncu kararlarının ve sonuçlarının oyunu şekillendirdiği yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. Until Dawn, oyunculara zorlu kararlarla dolu bir korku deneyimi yaşatmış ve Hollywood aktörleri Hayden Panettiere, Rami Malek ve Peter Stormare’nin performanslarıyla dikkat çekmişti.

Uyarlanan oyun, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden beri korku severler tarafından unutulmaz bir başyapıt olarak kabul ediliyor. Blackwood Dağı‘ndaki gizemli tehditlere karşı mücadele eden genç yetişkinleri konu alan Until Dawn, şimdi sinema perdesinde hayat bulacak. Orijinal oyuncu kadrosunun filmde yer alıp almayacağı ise henüz belli değil.

Korku ve gerilim severler, Until Dawn‘un film uyarlaması ile oyunun korku dolu atmosferini beyaz perdede deneyimleyebilecekler. Sinema dünyasının kapıları, oyuncuları Blackwood Dağı’ndaki dehşet verici olayların ortasına davet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir