Mac tarafında sevilen Arc tarayıcı için Windows macerası başlıyor
Arc

Mac tarafında genel olarak çok sevilen Arc tarayıcı için Windows macerası başlıyor. Firma bugün beta testlerini başlattı.

Mac için direkt olarak buradan ücretsiz şekilde elde edilebilen Arc tarayıcıyı için ilk Windows beta davetiyeleri bugün itibarıyla gönderildi. Yakında daha fazla kişiye beta davetiyesi vereceklerini belirten firma, tarayıcıyı Windows tarafı için de Swift içerisinde hazırladıklarını duyuruyor. Bu konuda, “Windows için Arc tarayıcı Swift ile geliştirildi ve kodun büyük bir kısmı macOS ile paylaşılıyor. Kod tabanımız da artık çapraz platform olduğundan gelecekteki çift taraflı özellik çıkışı kolaylaşacak!” açıklamasını yapan firma, tarayıcıyı yeni yılda Windows tarafında herkese açacak ancak bu konuda henüz net bir tarih verilmiyor. The Browser Company tarafından geliştirilen Chromium temelli tarayıcı Arc, bundan önce interneti ya da daha spesifik olarak internet sitelerini kişiselleştirme konusunda dikkat çekici bir adım atmıştı. Tarayıcı için geçtiğimiz aylarda Boosts 2.0 adı verilen bir altyapı duyuran ve kullanıma alan firma, bu özellik sayesinde kişilerin internet sitelerinin arka plan rengini, font rengini, font boyutu ve font tipini basit şekilde değiştirmesine imkân tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma bu kapsamda “Zap” adı verilen bir özelliği de sunuyor. Bu özellik sayesinde internet sitelerindeki istenmeyen bölümler tamamen ortadan kaldırılabiliyor. Örneğin “zap” aracı sayesinde X’teki “Twitter Premium” bölümünü ya da YouTube.com’daki “Shorts” kısmını kalıcı olarak saniyeler içerisinde kaldırabiliyorsunuz.

Sürekli ziyaret ettiğiniz internet sitelerinin sevmediğiniz yanlarını kendiniz için gizleminizi sağlayan özellik, yaptığınız kişiselleştirmeleri başkalarıyla paylaşmanıza da izin veriyor.

Bunun için burada ulaşabileceğiniz “Boost Gallery” isimli özel bir sayfa hazırlanmış durumda. Boosts 2.0 aracı ile siteler üzerinde istenirse JavaScript kodları ile kalıcı değişiklikler de yapılabiliyor ancak bu değişiklikler güvenlik riskleri nedeniyle Boost Gallery içerisine konulamıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir