Netflix, Oyun Kütüphanesini Genişletiyor: Squid Game Oyunu Geliyor!


Netflix, oyun kütüphanesini genişletmeye devam ediyor ve şimdi de popüler dizisi Squid Game‘in bir oyununu geliştiriyor. Squid Game oyunu, oyunculara tanıdık yarışmalarda arkadaşlarıyla rekabet etme şansı sunacak.

Squid Game’in Popülerliği Oyuna Taşınıyor

Squid Game

Netflix’in oyun başkanı Mike Verdu, şirketin kendi stüdyolarında geliştirilen ondan fazla oyundan bahsetti. Netflix, 2024 yılında kullanıcılara sunmayı planladığı 86 farklı oyunla oyun kütüphanesini genişletmeyi hedefliyor. Bu genişleme, Grand Theft Auto Trilogy gibi popüler oyunların eklenmesi ve şimdi de Squid Game oyununun duyurulmasıyla dikkat çekiyor.

Squid Game oyunu, dizinin formatına benzer şekilde oyuncuların tanıdıklarıyla birlikte yarışmalarına olanak sağlayacak. Detayları henüz net olmasa da, muhtemelen çok oyunculu bir formatta “Kırmızı Işık, Yeşil Işık gibi yarışmaları içereceği düşünülüyor.

Netflix, Helsinki ve Kaliforniya’da kendi oyun geliştirme stüdyolarını kurarak oyun sektöründe etkili olma hedefine yöneliyor. Şirket, yeni projeleriyle birlikte oyun dünyasında daha fazla oyuncuyu kendine çekmeyi amaçlıyor. Squid Game oyununun ne zaman çıkacağı ve hangi stüdyo tarafından geliştirildiği henüz net değil, ancak Netflix’in oyun dünyasındaki varlığı giderek daha belirgin hale geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir