Netflix’in 2023 Yılında Ne Kadar Abone Kazandığı Belli Oldu


Dünyanın en çok aboneye sahip olan dijital içerik platformu Netflix, son dönemlerde oldukça kötü zamanlar geçiriyor. Geçtiğimiz aylarda ilk defa abone kaybetmeye başlayan platform, yaşanan bu talihsiz olayların önüne geçmek amacıyla birçok radikal değişiklik yapmaya başladı.

Görünüşe göre platform tarafından yapılan değişiklikler asıl amaçlarını yerine getirmiş gibi görünüyor. Platform, 2023 yılının dördüncü çeyreğine ait mali raporlarını açıkladı. Açıklanan raporlara bakıldığı zaman, platformun abone kaybının önüne geçtiği ve tam tersine tekrardan abone sayısını tekrar arttırmaya başladığı görülüyor.

Netflix, Gelirini ve Abone Sayısını Arttırmaya Devam Ediyor

Netflix tarafından resmi olarak paylaşılan mali raporlara bakıldığı zaman, platform son üç ay içerisinde 13.1 milyon yeni abone kazandı. Böylelikle şirket, 2023 yılını toplamda 260.28 milyon abone sayısı ile geride bırakmış oldu. Açıklanan rakamlar, platformun abone sayısının yıllık bazda %12.8 artış yaşadığını gözler önüne seriyor.

Ayrıca şirket, güncel abone sayılarının yanı sıra ne kadar kazanç elde ettiğini de açıkladı. Şirket, Orta Doğu ve Afrika’da gelir kaybı yaşıyor olmasına rağmen diğer tüm bölgelerde gelirini arttırmaya tam gaz devam ediyor. Şirket, son üç ay içerisinde 8.83 milyar dolar para kazandığını açıkladı. Ayrıca, kazanılan tutarın 938 milyon dolarlık kısmının net kar olarak şirketin kasasına kaldığı da açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir