Nvidia RTX Remix için açık beta süreci başladı
Nvidia RTX Remix

Nvidia tarafından geliştirilen ve eski oyunlara modern grafikler veren RTX Remix teknolojisi için açık beta süreci başladı.

İlk gösterildiği andan bu yana çok ses getiren, eski oyunları modern grafikler ile yenileyen RTX Remix teknolojisi, artık başlayan açık beta sürecinde ücretsiz olarak indirilerek denenebiliyor. Direkt olarak buradan elde edebileceğiniz sistem, Nvidia tarafından kısaca şöyle özetleniyor: “Klasik oyunların çarpıcı RTX remaster’larını oluşturun. Nvidia Omniverse üzerine inşa edilen RTX Remix, mod geliştiricilerin oyun varlıklarını kolayca yakalamasına, materyalleri güçlü yapay zeka araçlarıyla otomatik olarak geliştirmesine, tam ışın izleme ve DLSS 3 ile göz alıcı RTX remaster’larını hızla oluşturmasına olanak sağlar.” Beta çıkışı hakkında ise firma şunları aktarıyor: Nvidia, Remix ile, modderlara, favori klasik oyunlarını ışın izleme, Nvidia DLSS, Nvidia Reflex, modern fizik tabanlı render (PBR) varlıkları ve üretici yapay zeka dokusu araçlarıyla yeniden tasarlamalarına olanak tanıyor. Nvidia Omniverse üzerine inşa edilen Remix, DirectX 8 ve 9 oyunlarını sabit işlevli işlem hatlarıyla yeniden düzenlemeye yönelik uçtan uca bir platform. Uyumlu oyunlar ise ModDB’deki topluluk listesinde yer alıyor. Uyumlulukla ilgili teknik bilgileri Remix belgelerinde bulabilirsiniz. Remix, iki ana bileşenden oluşuyor: Birinci bileşen, ışıklar oluşturmak ve yeniden tasarlanmış varlıkları oyun sahnesine eklemek amacıyla kullanılan bir uygulama. İkinci bileşen ise klasik oyun sahnelerini yakalamak ve yeniden tasarlanmış varlıkları oyun oynatılırken tekrar oyuna enjekte etmek için kullanılan bir runtime.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Remix, NVIDIA’nın kendi Portal  oyununda RTX ile yapılan etkileyici remasterları ve modderlar tarafından oluşturulan PortalPrelude RTX’yi başarıyla kullanıldı. Şimdi ise Orbifold Studios, Remix’i kullanarak Half-Life 2An RTX Remix Project‘i geliştiriyor. Bu, tüm zamanların en yüksek puanlı oyunlarından birinin topluluk tarafından yapılan bir düzenlenmiş hali. Ravenholm için yapılan Remix güncellemelerini sergileyen en son Half-Life 2 RTX oynanış fragmanına göz atın. Remix uygulamasının Açık Beta’da yayınlanmasıyla, modcular bir sonraki seviye RTX modları geliştirebilecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir