OLED monitör Asus ROG Swift OLED PG32UCDP tanıtıldı


Asus ROG Swift OLED PG32UCDP

Asus ROG Swift OLED PG32UCDP için ilk gösterim yapıldı. Modelde 4K 240 Hz ile FHD 480 Hz arasında hızlı geçiş sunuluyor.

LG tarafından kısa süre önce tanıtılan OLED oyuncu monitörlerinden en çok 32GS95UE dikkat çekmişti. 32-inç ekran büyüklüğüne sahip model, kavisli değil düz yapıdaki ince çerçeveli 4K OLED panelinde 240 Hz yenileme hızı sunuyor ancak tek tuşla çözünürlüğü 1080P’ye indirerek yenileme hızını 480 Hz’e kadar çıkarabiliyordu. “Dual-Hz” adı verilen bu özellik belirli oyunlarda daha yüksek performans göstermek isteyenleri, çözünürlükten fedakarlık edilecek olmasına rağmen memnun edecek gibi görünüyordu. Aynı temeli bugün monitör pazarının güçlü firmalarından olan Asus da görücüye çıkardı. Şirketin CES 2024’te detaylandıracağı yeni Asus ROG Swift OLED PG32UCDP modeli, 4K 240 Hz ile FHD 480 Hz arasında seçim ve hızlı geçiş şansı sunuyor, 32-inç boyutundaki OLED panelli monitör ince çerçeveleriyle oldukça güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirketin yıllardır kullandığı dikkat çekici tanıdık bacağa ve taban aydınlatmasına sahip model için Smart KVM ile USB-C portu dışında tüm detaylar aktarılmıyor. Ancak yeni nesil OLED modellerin hepsinde artık standart olarak 0.03 ms gibi çok düşük bir tepki hızı bulunuyor, aynı zamanda yırtılmanın olmadığı akıcı bir oyun deneyimi için Nvidia G-Sync ile AMD Freesync Premium Pro gibi teknolojiler de standart olarak sunuluyor. Fiyatı belli olmayan ürün, 2024’ün ilk çeyreğinde satışa çıkacak ve yüzde 99 ihtimalle Türkiye’de de satılacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir