PlayStation Store Türkiye’deki oyun fiyatları büyük artışlar gördü
Sony PlayStation 5 LOG Tasarım

PlayStation Store Türkiye’deki oyun fiyatları büyük artışlar gördü. Konsolu bir şekilde alabilenler dahi oyunlara erişimi kaybediyor.

2024 yılına girdiğimizden bu yana Türkiye’deki oyuncular için çok fazla güzel haber gelmiyor. Birçok servisin ya da oyunun fiyatı artıyor, Steam platformunun TL’den dolar kuruna geçmesi halen acı veriyor. Bugün ise spesifik olarak PlayStation Store Türkiye’deki oyun fiyatları gündemde yer alıyor. Çünkü resmi marketteki oyun fiyatlarında bir güncelleme yapıldı ve bazı yapımlar gerçekten çok daha pahalı hale geldi. Burada aktarıldığı kadarıyla yapılan zam sonrasında God of War Ragnarök ve Spiderman 2 oyunlarının Türkiye fiyatları 1.999 TL’ye çıktı. Resident Evil 4 Remake 2.129 TL’ye, Final Fantasy VII Rebirth 1.999 TL’ye, Gran Turismo 7 yarış oyunu da 1.999 TL’ye yükseltilmiş durumda. Zam sonrasında Street Fighter 6 ise 1.600 TL’den 2.130 TL’ye taşınmış durumda. Türkiye’de bir PlayStation 5 sahibi olmak içinse artık tam 32 bin TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. Eğer bilmiyorsanız PlayStation oyunlarına erişim için firmanın Xbox Game Pass benzeri bir “Plus” aboneliği bulunuyor. Extra ve Deluxe isimli paketlere sırasıyla aylık 260 TL ve 305 TL’ye ulaşılabiliyor. Bu aboneliklerden altta yer alan Plus Extra için Sony şunları aktarıyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“PlayStation Plus Essential planına dâhil olan tüm harika avantajların yanında, satış rekorlarına sahip türü tanımlayan oyunlardan yaratıcı bağımsız oyunlara kadar uzanan yüzlerce oyunun yer aldığı ve düzenli olarak yeni oyunların eklendiği Oyun Kataloğu’na erişim kazanın.” Plus Deluxe içinse şu bilgi veriliyor: “Tüm temel PlayStation Plus avantajları ile Oyun Kataloğu’ndaki yüzlerce oyunun yanı sıra oyun deneme sürümleri ve Klasikler Kataloğu gibi özel avantajların da keyfini çıkarın.”

Bu arada Epic Games Store tarafından daha önce 23 TL‘ye satılan LOVE isimli bir oyunun ücretsiz olarak verildiğini hatırlatalım. Bu oyun için geçilen açıklama şöyle: “Love, retro bir estetiğe ve yüksek zorluğa odaklanan bir platform oyunudur. Oyun özel bir yeniden doğma sistemine, 16 seviyeye, 12 parçalı müziğe ve rekabetçi puanlamaya sahiptir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir