Riot Games’ten Prime Gaming Abonelerini Üzen Haber


Yakın bir zaman önce yapılan resmi açıklama ile Riot Games’ten Prime Gaming abonelerini üzen bir haber geldi. Öyle ki, iki şirket arasındaki anlaşma artık sona eriyor.


İlginizi Çekebilir: Amazon Prime Yıl Sonu Fırsatları Başladı


Bildiğiniz gibi Amazon, her ay değişen miktarda oyunları ek bir ücret gerekmeksizin Prime abonelerine dağıtıyor. Bu oyunların dışında, imzalanan anlaşmalar kapsamında da belli başlı oyunlar için en içerikler sağlanıyor. Bahsi geçen belli başlı oyunların arasında, dağıtımı Riot Games tarafından yapılanlar da bulunuyordu.

Riot Games’ten Prime Gaming Abonelerini İlgilendiren Haber Geldi

Yakın bir zaman önce X (eski adıyla Twitter) hesabı üzerinden paylaşımda bulunan şirket, önemli ve aynı zamanda üzücü bir gelişmeyi bizlere sundu. Söylenene göre Prime Gaming, promosyon anlaşmasını yenilememeye karar vermiş. Haliyle Riot Games oyunları için sunulan içerikler 2024 yılının Mart ayı itibarıyla son bulacakmış. Belirtilen süreye kadar içerikleri toplamaya devam edebileceğimiz ve topladığımız içeriklerin de hesabımızda kalacağı söyleniyor.

riot-games-prime-gaming-karari

Bildiğiniz gibi Prime Gaming aboneleri, League of Legends, Valorant ve Legends of Runeterra oyunları kapsamında kapsüller, karakter ifadeleri, spreyler ve ender bulunan prizmatik sandık ve joker kartları elde edebiliyordu.

Geriye dönük olarak hatırlatma yapmak gerekirse, bir önceki anlaşma bu yılın Ocak ayında sona erecekti. Ne var ki Prime Gaming, Mart ayında anlaşmayı yenilenmişti. Buna bağlı olarak, ihtimal düşük olsa da 2024 yılının Mart ayında sona erecek olan anlaşmanın bir kez daha yenilenmesi söz konusu olabilir. Gelişmeleri takipte olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir