Rolls-Royce, 2023 yılında kaç araç teslim ettiğini açıkladı
Rolls-Royce Amethyst Droptail LOG Tasarım

Dünyanın en özel otomobil modellerine imza atan prestijli ismi Rolls-Royce, 2023 yılında kaç araç teslim ettiğini açıkladı.

Rolls-Royce tarafından beklentilerin aşıldığı 2023 yılı özelinde şu açıklama geldi: “Global satışlar, 50’den fazla ülkede toplamda 6,032 otomobil teslimi ile hem iç tahminler hem de Rolls-Royce uluslararası pazar tahminleri ile uyumlu şekilde gerçekleştiği bilgisi paylaşıldı. Wraith ve Dawn gibi popüler model üretiminin sona ermesinin ardından Rolls-Royce Spectre satışlarının başlaması, 2023 yılının dikkat çeken gelişmeleri arasında yer aldı. Ayrıca titizlikle işlenen eşsiz parçalarla tamamen el yapımı Rolls-Royce otomobiller, zorlu üretim süreci detaylarıyla geçtiğimiz senede öne çıktı. Ekim 2022’de tanıtılan ilk tamamen elektrikli Rolls-Royce, özellikle genç müşteriler arasında muazzam ilgiyle karşılaştı. Talepler, 2025’e kadar uzanan siparişlere dönüştü, markanın cesur, tamamen elektrikli geleceği için sağlam temel oluşturdu. Otomobil üreticisi, uzun vadeli hedeflerine odaklı çalışırken, müşteri siparişlerindeki talebin teknoloji, mühendislik ve zanaat becerisi ile birlikte estetik tasarım üzerinde sürekli bir değer artışı yansıttığını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Goodwood’da 20 yılın kutlanması için Rolls-Royce, markanın ekonomik etkisini değerlendirmek amacıyla bağımsız bir araştırma başlattı. Çalışma, 2003 yılından bu yana Rolls-Royce’un Birleşik Krallık ekonomisine olan toplam katkısını £4 milyarın üzerinde ve yılda £500 milyonun üzerinde olarak hesapladı. Şirket, 2023 yılında Global Lüks Üretim Mükemmeliyet Merkezi’nde 180 yeni iş oluştururken, 130’dan fazla kişi de Şirketin Gelecek Yetenek Programı’na çeşitli pozisyonlarda katıldı.

2023’te şirket, Goodwood Rolls-Royce Evinde kapasitesini genişletmek, Bespoke ile Coachbuild’in büyümesini desteklemek üzere önemli yeni yatırımlar açıkladı. Bu sene dünya genelindeki ilk bayiler, her müşteri için büyüleyici, bireysel deneyim sunmaya yönelik tamamen yenilenmiş showroom’lar olarak hizmet vermeye başladı.

Müşterilerin giderek detaylı bespoke siparişlerine artan talebi karşılamak amacıyla Rolls-Royce, Private Office ağını daha da genişletti. 2022’de faaliyete geçen Dubai’den sonra, Şanghay 2023 sonbaharında hizmete girdi. 2024’te Seul ve Kuzey Amerika’nın hizmete açılması planlanıyor. Şirketin küresel Private Office ağı, müşterilerin markayla etkileşimde bulunmasının önemine işaret ederek özel deneyimler sunacağı belirtiliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir