Sedan Volkswagen Arteon modeli için üretim sona erdirilmiş
Volkswagen Arteon

Almanya merkezli dev otomobil üreticisi Volkswagen, bugün gündeme geldiği kadarıyla sedan Arteon üretimini sona erdirmiş.

Burada aktarıldığı kadarıyla Almanya Emden merkezli sedan Volkswagen Arteon üretimi 2023 bitmeden önce sona erdirilmiş. Bu durum Arteon’un isimsel olarak öleceği anlamına gelmiyor çünkü firmanın wagon formundaki Arteon Shooting Brake için üretimi Osnabrück merkezli olarak 2026 yılına kadar devam ettireceği belirtiliyor. Son dönemde kendi içinde ciddi maddi tasarruf hedefiyle büyük bir yeniden yapılanmaya giden Volkswagen, biliyorsunuz sedan formundaki Passat’ı da uzun süre önce üretimden kaldırmıştı. Şirket şu an o kategorideki boşluğu elektrikli “ID.7” ile doldurmaya çalışıyor. Dev üretici bundan önce ise bizim gündemimize açtığı bir laboratuvar ile gelmişti. Yapay zekâ odağında açılan bu laboratuvar, birden fazla partnerin yardımıyla yeni nesil teknolojileri araçlara uyarlamaya odaklanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Küresel bağlantılara sahip bir merkez olacak bu laboratuvarda, yapay zekanın özellikle de üretken yapay zekanın araçlara getireceği faydalar / imkanlar üzerinde ortak çalışmalar yapılacak, buradaki geliştirmelerden Volkswagen Group altındaki tüm markalar yararlanacak. Bu konuda bir açıklama yapan VW CEO’su Oliver Blume, “Müşterilerimize yapay zeka üzerinden gerçek katma değerler sunmak istiyoruz. Diğer ekosistemleri araçlarımıza bağlayarak daha iyi bir ürün deneyimi yaratmayı hedefliyoruz. Teknoloji şirketleriyle işbirliği bizim için son derece önemli. Gelecekte, buradaki işbirliğini organizasyonel ve kültürel açıdan basitleştirmeyi de amaçlıyoruz.” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir