Snapchat, üretken yapay zeka kullananımı artırıyor
Snapchat

Snapchat, üretken yapay zeka kullananımı artırıyor. Yeni gelen bir özellik fotoğraf odaklı ve sadece ücretli abonelere açık.

Türkiye’de tahmin ettiğinizden daha fazla kullanıcısı bulunan Snapchat, kısa süre önce ücretli Snapchat+ abonelerine üretken yapay zeka temelli fotoğraf genişletme imkanı sunmaya başladı. Bu imkan çekilen / verilen fotoğrafı analiz ediyor ve kadrajı genişleterek daha etkili hale getiriyor. Fotoğraftaki objeleri algılayan ve yukarıdaki örnekte görebileceğiniz gibi bir köpeğin kadraj dışında kalan kısımlarını gerçekçi şekilde kendisi üretebilen sistem, dar açıda kalınan fotoğrafları kullanılabilir hale getirmek adına çok faydalı görünüyor. Buna ek olarak güncellenen My AI sistemi artık abonelerin basit komutlar yazarak Snap oluşturmasına da olanak tanıyor. Snapchat bizim gündemimize bundan önce yapay zeka üretimi selfie sistemini kullanıma sunmasıyla gelmişti. Firma bu “Dreams” adını verdiği yeni imkan ile bir ilke imza atmamıştı. Şu an yüklenen selfie fotoğraflar üzerinden çok sayıda ilginç görsel / fotoğraf hazırlayan servis ya da uygulama bulunuyor. Bu konuda en çok bilinen uygulama Lensa olurken, Dreams ile beraber Snapchat kullanıcılarına yerleşik bir seçenek sunmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sistemde uygulamaya yüklenen selfie fotoğrafları alınıyor ve üretken yapay zeka üzerinden çok farklı temalar kullanarak yukarıdaki gibi ilginç görseller ya da başka bir deyişle hayali selfie’ler hazırlanıyor. Açıklandığı kadarıyla kullanıcılara ilk Dreams üretimleri ücretsiz olarak sunuluyor, daha sonraki örnekler içinse uygulama içerisinden 1 dolar kadar ödeme yapılması gerekiyor. Bu sistem yapılan yeni güncelleme kapsamında artık seçilen arkadaşları da dahil ederek ilginç görseller üretebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir