Space Perspective, uzay kapsülündeki çalışmaları gösterdi


Uzay turizmi konusunda birçok firma farklı çalışmalar yapıyor. Bu konuda Space Perspective firması ise bir uzay balonu planlıyor.

Uzay turizmi artık gerçek anlamda başladı. Günümüzde ultra zengin kişiler özel uzay şirketleri sayesinde uzaya giderek yerçekimsiz ortam deneyimi elde edebiliyor. Bu alana şimdilik Virgin Galactic ve Blue Origin gibi firmalar öncülük ediyor ancak süreçte Space Perspective gibi geri planda kalan isimler de bulunuyor. Space Perspective firması, “Spaceship Neptune” olarak geçen bir uzay kapsülü ile onu yukarıya taşıyacak balon geliştiriyor ve burada konuklarına inanılmaz bir deneyim yaşatmak istiyor. Bu balon ile 100 bin feet yükseğe çıkılacağı açıklanıyor ve bu yolculuk için her bir biletin 125 bin dolar seviyede olacağı aktarılıyor. Elbette yine ultra zengin kişilere hitap edecek olan Spaceship Neptune turu, en son balon ile uzaya çıkarılacak kapsülün içini gösteren fotoğraflar ile gündeme gelmişti. Bugün ise ilk kapsülün inşa sürecinden görüntüler paylaşıldı. Bu gösterilen prototipin planlanan ilk testler kapsamında kullanılacağı açıklanıyor, yani daha birçok kişinin merakla beklediği ticari görevler için uzun bir süre bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yukarıdaki galeride görebileceğiniz bilgisayar ortamında hazırlanmış yaşam alanı fotoğrafları, Space Perspective firmasının konuklarına sunacağı lüks ortamı ve inanılmaz Dünya manzarasını net olarak gözler önüne seriyor. İki saat çıkış ve iki saat iniş şekilde gerçekleştirileceği aktarılan turlarda, büyük pencereler ile 360 derecelik bir görüş aşısı sunulacak. İçerisinde yiyecek ve içecek gibi ikramların olacağı görülen uzay kapsülü, firmanın açıklamasına göre WiFi bağlantı da sunacak. Sıfır emisyon ile olabilecek en iyi uzay deneyiminin anahtarı olarak görülen Spaceship Neptune, daha önce her şey yolunda giderse ancak 2024 yılında ticari hale getirilecek denilmişti ancak süreç son aşamada 2025 yılına sarkabilir. Space Perspective, en son yolculuk için 600 kadar bilet sattıklarını açıklamıştı ve şu an bilet alan birisinin ancak 2025 yılında bu deneyimi yaşayabileceğini belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir