Star Wars: New Jedi Order Filminin Çekimleri Yakında Başlıyor


En popüler sinematik evrenlerden bir tanesi olan ve kült haline gelen Star Wars serisi, bir süredir diziler üzerinden ilerliyor ve hayranların istediği filmleri göremiyorduk. Görünüşe göre yakında bu durum değişecek ve yeni Star Wars filmleri göreceğiz.

Star Wars hayranların uzun zamandır beklediği ve yakından takip ettiği geçtiğimiz yıl Londra’da gerçekleşen Star Wars Celebration etkinliği esnasında resmi olarak duyurulan yapımlardan birisi olan ve isminin Star Wars: New Jedi Order olduğu tahmin edilen filmden yeni detaylar paylaşıldı.

Star Wars: New Jedi Order’ın Çekimlerine Bahar Aylarında Başlanacak

Star Wars: New Jedi Order

Filmin yönetmen koltuğunda yer alan Sharmeen Obaid-Chinoy, geçtiğimiz günlerde CNN ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Bu söyleşi esnasında Chinoy, Star Wars hayranlarının merakla beklediği film hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.

Proje konusunda oldukça heyecanlıyım. Çünkü, yaratacağımız şeyin çok özel bir şey olduğunu hissediyorum. Artık 2024 yılındayız. Çok çok uzak bir galakside bir hikayeyi şekillendirmek için bir kadının öne çıkmasının zamanı geldi.

Ayrıca Sharmeen Obaid-Chinoy, filmin çekimlerine 2024 yılının bahar aylarında başlamayı planladıklarını da dile getirdi.

LucasFilm tarafından geçtiğimiz yıl resmi olarak duyurulan film; 2019 yılında vizyona giren Star Wars: The Rise of Skywalker filminin 15 yıl sonrasını konu alacak. Filmde Daisy Ridley, Rey karakterine tekrardan hayat vermek için geri dönecek. Filmde Rey‘in liderliğinde yeni bir Jedi Düzeni’nin kurulmasını izleyeceğiz. Ayrıca Rey filmde, Jedi Ustası unvanına sahip olacak.

İsminin Star Wars: New Jedi Order olduğu tahmin edilen film, LucasFilm ve Disney‘in paylaşmış olduğu vizyon tarihlerine göre; 19 Aralık 2025, 17 Aralık 2027 ve 21 Aralık 2029 tarihlerinden birinde izleyici karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir