Steam’in Eski Windows Versiyonları İçin Desteği Yakında Sona Eriyor


Steam’in eski Windows versiyonları için desteği için son günlerdeyiz. Eğer halen Windows 10 veya Windows 11 yükseltmesi yapmamışsanız, bu durumu göz önünde bulundurmanızda fayda var.


İlginizi Çekebilir: Steam’de Oyun Gizleme Özelliği, Yeni Beta Güncellemesiyle Eklendi


Steam’in Eski Windows Versiyonları İçin Desteği Bitiyor

Bildiğiniz gibi Microsoft tarafından eski Windows sistemlerine olan desteğin kesilmesinin ardından, diğer şirketler de desteklerini kesmeye devam ediyorlar. Hatırlayacağınız üzere Mart ayı içerisinde Steam Destek sayfası üzerinden yaptığı duyuru ile Windows 7, Windows 8 ve 8.1 için desteğini sonlandıracağını belirtmişti. Bunun için verilmiş olan son tarih ise 1 Ocak 2024.

StatCounter tarafından yapılan analize göre, Steam kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu Windows 10 veya Windows 11 geçişini gerçekleştirmiş durumda. Öyle ki bu rakam % 95 oranında geziyor. Geriye kalan % 5 oranındaki kesim ise eski versiyonları kullanmaya devam ediyor, ama önümüzde fazla bir zaman da kalmadı.

steam-windows-7-ve-windows-8-destegi

Bilgisayarınızda Windows 7, Windows 8 veya 8.1 işletim sistemi ile Steam uygulamasını kullanmaya devam etmeniz durumunda, Steam Destek kısmından yararlanamayacaksınız. Bunun yanı sıra, uygulamanın işlevselliği ile ilgili herhangi bir şey garanti edilemiyor. Yani çeşitli aksaklıklar ile karşılaşabilmeniz olası.

Mağaza uygulamasının temel özellikleri, Valve tarafından söylenene göre, eski Windows sürümlerini artık desteklemeyen Chrome tarayıcısının gömülü bir sürümüne dayanması dolayısı ile bu değişiklik gerekliymiş. Diğer yandan, Steam uygulaması için yayınlanacak olan yeni güncellemelerin ve bu bağlamda ile gelecek olan özelliklerin de Windows 10 ve üstü işletim sistemlerinde bulunacak güncellemeleri gerektireceği de söylenmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir