“Stellar Blade”: Aksiyon-Macera Oyunu 2024’te Geliyor!


Shift Up ve Sony işbirliğinde geliştirilen heyecan verici aksiyon-macera oyunu Stellar Blade, beklenenin aksine 2024 yılında piyasaya sürülecek. Başlangıçta “Project Eve” adıyla duyurulan Stellar Blade’in çıkış tarihi önceki planlardan farklı olarak 2023 yılına yetişmedi.
Şu an için kesin bir çıkış tarihi belirlenmemiş olsa da, geliştiriciler oyunun gelecek yılın başlarında piyasaya sürüleceğini ima ediyor.

Shift Up’ın İlk Konsol Oyunu: Stellar Blade PlayStation 5 İçin Yolda

Stellar Blade

Son gelişmeler, Stellar Blade‘in 2024’te oyuncularla buluşacağını gösteriyor. Oyun, dün Playstation.blog’da sessiz sedasız duyuruldu ve Shift Up‘ın da yakın zamanda resmi bir açıklama yapması bekleniyor.
Henüz gecikmenin nedeni hakkında bir açıklama yapılmamış olsa da, Stellar Blade‘in iddialı bir proje olduğu ve sorunsuz bir başlangıç için gerekli süreyi almayı hak edebileceği düşünülüyor.

Stellar Blade, Kore stüdyosu Shift Up tarafından geliştirilen ve 2021’deki PlayStation Showcase etkinliği sırasında tanıtılan bir hack-and-slash aksiyon-macera oyunudur. Oyun 2020’den beri söylentiler arasındaydı ancak doğrulanmamıştı. Başlık başlangıçta Project Eve adı altında ortaya çıktı, ancak bu 2022’de Stellar olarak değiştirildi.

Oyun, uzaylı ordularından kaçan insanların Dünya’yı koruma görevini üstlendiği bir hack-and-slash macerasını konu alıyor. Tamamen yeni bir anlatıya sahip olacak ve Shift Up’ın ilk konsol oyunu olarak PlayStation 5 platformunda oyuncularla buluşacak.

Henüz Stellar Blade’in son nesil destekleyip desteklemeyeceği konusunda bilgi bulunmamakla birlikte, DualSense özelliklerine ve etkileyici görsellere odaklanıldığı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir