Tesla araçlara faydalı birçok yeni özellik geliyor


Yakında gönderilmeye başlanacak yazılım güncellemesi ile Tesla tarafından üretilen araçlara faydalı birçok yeni özellik eklenecek.

Tesla araçlara önümüzdeki hafta içerisinde gelemeye başlayacak “2023 Holiday Update” adı verilen güncelleme ile ilk olarak sunulacak otomatik 911 çağrı sistemi dikkat çekiyor. “Eğer yaşanan bir kaza hava yastıklarını açarsa, aracınız otomatik olarak 911’i arayacaktır” açıklaması yapılan özellik, hayat kurtarabilecek güzel bir detay olarak beğeni topluyor. Apple Podcasts desteğini de getirecek güncelleme, ek olarak kapı kilit sesinin değiştirilmesine imkan tanıyacak, arkadaki dokunmatik ekranda oyun keyfi yaşatacak, arka yolcular artık arka ekranda dizi izlerken veya oyun oynarken kablosuz Bluetooth kulaklık kullanabilecek, sürücüler çok duraklı bir seyahat planlamak ve aracına göndermek için Tesla mobil uygulamasını kullanabilecek, navigasyon ekranı artık hız kameralarını, dur işaretlerini ve trafik ışıklarını da gösterecek, Model serisi araçlar sinyal verildiği zaman eğer kör noktada bir araç algılarsa sürücüleri kırmızı gölgelendirme ile uyaracak, yeni bir ışık şovu sunulacak, Castle Doombad oyunu Tesla Arcade içerisine dahil edilecek, park sürecini kolaylaştırmak için aşağıdaki X paylaşımında görebileceğiniz üç boyutlu bir görselleştirme sunulacak ve son olarak Tesla uygulamasından araç çevresi görüntülenirken, artık toplam yedi farklı açı özelinde sol ve sağ sütundaki kameralara erişilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce Elon Musk ve yeni yılda tanıtılması olası Model 2 için yaptığı açıklama gündeme gelmişti. Musk, kısa süre önce teslimatları başlayan Cybertruck merkezli bir röportaj kapsamında Tesla Model 2 için de üstü kapalı bazı bilgiler verdi. Eğer bilmiyorsanız şu an Tesla’dan Model 3, Model Y, Model S ve Model X satın alınabiliyor.

Ayrıca artık elektrikli kamyon Semi de ürün gamında ve önümüzdeki yıl geniş çaplı olarak Cybertruck ile daha sonraki dönemde Roadster da yollara çıkarılacak. Ürün gamındaki en ucuz araç 40 bin dolar ortalama fiyatı ile Model 3 olan Tesla, daha fazla kişiye ulaşmak adına çok uzun zamandır 25 bin dolarlık bir Tesla Model 2 üzerinde de çalışıyor.

İşte bu araç, Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre daha önce görülmemiş bir üretim hattından çıkarılacak, bu üretim hattının odak noktası düşük maliyet ile çok yüksek sayıda araç üretmek olacak.

Bu otomobilin üretim süreci insanların aklını başından alacak” diyecek kadar iddialı olan Musk, aktarıldığı kadarıyla Model 2’nin üretim planlarını her hafta kontrol ediyor ve sık sık şimdiye kadar ulaştıkları seviyeden fazlasıyla gurur duyduğunu belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir