Threads özelinde Avrupa merkezli çıkış için tarih belli oldu


Meta’nın çok ses getiren Instagram temelli X (Twitter) rakibi platformu Threads için Avrupa merkezli çıkış çok yakında.

Instagram’ın Twitter rakibi uygulaması Threads geçtiğimiz aylarda iOS ve Android için resmi olarak çıkışını yaptı ancak bu çıkış sadece belirli bölgelerde oldu. Halen çok fazla öne çıkmayan ancak geliştirme çalışmaları aktif olarak süren uygulama, Avrupa’daki birçok ülkeye Digital Markets Act (DMA) kapsamında geçilen yeni dönemden dolayı çıkarılmadı. Bunun etrafından dönmek isteyen kişiler, uygulamaya bir süre VPN kullanarak yani kendilerini başka bir ülkede göstererek erişim sağlıyordu. Daha sonra o duruma yasak getirilmiş, Avrupa’daki kişilerin servise VPN üzerinden erişmesi engellenmişti. Bu konuda Instagram’dan gelen açıklama tam olarak şöyle olmuştu: “Threads şu anda çoğu Avrupa ülkesinde kullanılamıyor ve bu bugün bu ülkelerdeki insanların Threads’e erişmesini önlemek için daha fazla önlem aldık. Avrupa, Meta için çok önemli bir pazar olmaya devam ediyor ve Threads’i gelecekte daha fazla ülkeye getirebilmeyi umuyoruz.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni gelen bilgilere göreyse firma Avrupa kapılarını spesifik olarak 14 Aralık tarihinde açmaya hazırlanıyor. Bu adım kapsamında Avrupa Birliği politikalarına uyum sağlanacağı ve kullanıcıların bir profil oluşturmasına gerek kalmadan platforma erişim sağlayabileceği de verilen bilgiler arasında yer alıyor. Avrupa açılımıyla kullanıcı sayısı hatırı sayılır oranda artacak uygulama, bu sayede 2024’e daha güçlü bir giriş yapacak.

Instagram, Threads için kendisi şunları aktarıyor: “Threads, bugün ilgilendiğiniz konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışmak için toplulukların bir araya geldiği yerdir. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğerlerini takip edip onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi, fikirlerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendinize ait sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir