Togg, paylaştığı video ile 2023’te yaptıklarını gösterdi


Tamamen elektrikli “yerli” SUV modeli T10X’in arkasındaki isim Togg, 2023’te yoğun bir yılı geride bıraktı.

Bugün Almanya merkezli olarak açılan yeni ilanlarıyla gündeme gelen yerli üretici Togg,Hep birlikte daha iyiye ulaşmak için 2023’te de hiç durmadık. Neler mi yaptık?” diyerek hemen aşağıdaki videoyu paylaştı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Togg bu aralar gündemden düşmüyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde Haber Global’de bazı açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Togg’un üretimi ve teslimatlarını, yerli çip üretimini, Türkiye’nin uzay çalışmalarını anlatmıştı. Bakan Kacır, konuşmasında “Biz Togg’u siyasallaştırmıyoruz. Togg milletimizin iftiharıdır. Bu yıl sonuna kadar 20 bin aracı Togg sahiplerine teslim edecek. 2025’te sedan araçlar üretilmeye başlanacak. Tüm milli markalarımız gibi Togg’u da destekleyeceğiz ayrıca batarya teknolojilerinde hedeflerimiz var. “ ifadesini kullandı.

Sedan modelin üretim versiyonunun 2024 sonunda tanıtılması beklenirken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır aynı zamanda şunları da söyledi: “Togg bir ön satış gerçekleştirdi. Yıl sonuna kadar bu teslimatları yapabileceğini vatandaşlarımıza duyurmuştu. Tesla’nın ilk zamanlarında taahhütleri yerine getirmekte ne kadar zorlandığını ilgilileri bilirler.

Togg, ön satışını gerçekleştirdiğimiz araçları vakti geldiğinde o günkü satış fiyatı ile teslim edeceğimiz bildirildi. Şu anda gündemimiz enflasyonla mücadele, üreticilerimizin maliyetlerinde artış oluyor. Mümkün olduğunca geç olarak bu artışları yansıttıklarını söylediler. Tabii biz şunu arzu ederiz. Togg, Türkiye’nin otomobilidir.

Mümkün olduğunca erişilebilir olmasını arzu ederiz. Togg’un kendisine emsal kabul ettiği marka ve modeller var. O modellerin altında sunmaya gayret gösteriyorlar. Kendilerine emsal kabul ettikleri modellerle Togg’un fiyatlarını ben de kabul ediyorum. Enflasyonla mücadelede ümit ediyorum ki oluşacak düşüş fiyat güncelleme ihtiyacını çok daha seyrek hale getirecektir. Bu güne kadar Togg, sözünü tutma iddiası ile hareket etti.

Asıl olan bu markanın uzun vadede başarılı olabilmesi ve küresel markalarla rekabetçi olması lazımdır. 2030 itibariyle de bir başarı hikayesi olması önemlidir. Kullanıcımızın memnuniyeti en önemli önceliğimiz ama Togg’un sürdürülebilirliği hedefimizdir. Bu markalara milli düzeyde sahip çıkılır. Biz de sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir