WearOS saatleri fareye dönüştüren uygulama: WowMouse
WowMouse

WearOS saatleri bir Bluetooth fareye dönüştüren faydalı uygulama WowMouse, CES 2024 kapsamında dikkat çekenlerden oldu.

WearOS işletim sistemine sahip akıllı saatler için hazırlanan ve CES 2024 standı açılarak ziyaretçilere fiziksel olarak sergilenen WowMouse, akıllı saatlerdeki ivmeölçer gibi hassas sensörlerden yardım alıyor ve bu sayede Bluetooth üzerinden bağlanan tablet ya da bilgisayar gibi ürünlerdeki imlecin el / kol hareketleriyle kontrol edilmesine imkan tanıyor. Temel olarak akıllı saatinizi bir fare haline getiren uygulamanın sunduğu deneyim hemen aşağıdaki videolarda gösteriliyor, altyapıda “tıklama” işlemi ise işaret ile baş parmağın birbirine dokundurulmasıyla sağlanıyor. Uygulama denemek isterseniz direkt olarak buradan elde edilebiliyor, geliştirici firma uygulaması hakkında, “Hareket algılama algoritması özellikle Samsung Galaxy Watch 4/5/6 ile test edildi.” uyarısını geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CES 2024 fuarı kapsamında bazı başka giyilebilir ürünler de ses getirdi. Örneğin akıllı yüzük Amazfit Helio Ring tanıtıldı. Hazırladığı çok sayıda akıllı saat modeli ile tanınan ve bu modellerin bazıları Türkiye’de de satılan Amazfit, CES 2024’ü es geçmedi ve akıllı yüzük pazarına yeni bir üye ekledi. Alanda devrim yaratmayan Amazfit Helio Ring, oldukça standart görünüyor ve titanyumdan üretilen gövdesi 4 gramdan daha hafif açıklaması geçiliyor.

Sudan etkilenmeyen ve sürekli takılması hedeflenen yüzük, çok sayıda kalemde aktivite takibi yapabiliyor ve bunları düzenli olarak firmanın akıllı telefon uygulamasına aktarıyor. Diğer akıllı yüzükler gibi Helio Ring de uyku takibi, atletik performans istatistikleri ile kalp atış hızı, kan oksijeni ve stres gibi diğer standart sağlık verilerini de ölçebiliyor. Henüz fiyatı ve batarya ömrü gibi kilit diğer detayları paylaşılmayan ürün, önümüzdeki aylarda satışa sunulacak ve yüksek ihtimalle diğer akıllı yüzükler gibi çok fazla kişinin hayatına girmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir