Xbox tarafının geleceği 15 Şubat tarihinde detaylandırılacak
Xbox Cloud Gaming LOG Tasarım

Xbox tarafının geleceği 15 Şubat tarihinde detaylandırılacak. Bunun için Phil Spencer, Sarah Bond ve Matt Booty bir araya gelecek.

15 Şubat tarihinde Xbox tarafının en önemli isimlerinden Phil Spencer, Sarah Bond ve Matt Booty’i bir araya getirecek özel bir resmi podcast yayınlanacak ve burada Xbox’ın geleceği hakkında çok sayıda kilit bilgi verilecek. Eğer kaçırdıysanız Xbox dünyası son haftalarda bazı önemli konularla ses getiriyor. Örneğin geçtiğimiz hafta Microsoft’un sahibi olduğu Bethesda tarafından hazırlanan Xbox / PC oyunu Indiana Jones and the Great Circle için sürpriz bir PlayStation 5 gelişmesi gündeme gelmişti. Halen yüzde 100 kesin bir açıklama yok ancak sağlam kaynaklar Microsoft’un yeni Indiana Jones oyununu Xbox/PC sürümünden birkaç ay sonra PlayStation 5’e getirmeyi de düşündüğünü belirtiyor. Aynı zamanda daha önce çıkan Starfield oyununun da PS5’e getirileceği iddia ediliyor. Bunlar elbette sürpriz gelişmeler olarak karşılanıyor, Microsoft’un sadece bu oyunlar değil birçok daha çıkmamış yeni oyunu için çok platformlu çıkışı masada tuttuğu aktarılıyor. Bu durum elbette çıkarılacak oyunlardan çok daha fazla para kazanma açısından mantıklı görünüyor (Tam 50 milyondan fazla PlayStation 5 sahibi bulunuyor), sadece kendi konsollarına özel oyun defterini uzun süre önce kapatan (PC çıkışı da yapılıyor) Microsoft, önümüzdeki dönemde her özel oyununu PlayStation 5’e getirmeyecek ancak rakip konsolu tamamen oyunun dışında tutmayacak gibi görünüyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bu iddiaların merkezinde birçok kişi Microsoft’un yeni konsollar üretmeyi bırakacağını ve sadece oyun tarafına odaklanacağını düşünmeye başladı. Bunlar arasında şirketin kendi çalışanları da vardı. Microsoft’un oyun tarafındaki en yetkili ismi Phil Spencer ise aktarıldığı kadarıyla şirket içinde düzenlenen bir toplantı kapsamında çalışanlarına konsol üretmeye devam edeceklerini, o konuda herhangi bir değişiklik olmadığını belirtti. Eğer tüm yeni Microsoft oyunları PlayStation için de çıkarsa, birçok kişi bir Xbox satın almak yerine “PC + PlayStation” yolunu seçeceğini belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir