Yeni Hideo Kojima Oyunu OD Geliyor


Bugünün The Game Awards 2023 şovunda, ilginç bir sürprize imza atılarak yeni Hideo Kojima oyunu OD duyuruldu. Şimdilik pek bir bilgi verilmemiş olsa da, Kojima tarafından söylenenler haberimizde.


İlginizi Çekebilir: The Game Awards 2023 Duyuruları ve Yeni Haberler


Bildiğiniz gibi Hideo Kojima, Death Stranding 2 dışında, Xbox Game Studios ile imzalanan ortalık neticesinde bir başka oyun üzerinde de çalışıyor. 2022 yılı içerisinde Overdose adıyla sızdırılmıştı. Hatta Tom Henderson, korku türündeki oyunu gördüğünü de iddia etmişti. Öyle ki ilk Death Stranding oyunundaki Margaret Qually karakterinin göründüğünden ve son derece iç karartıcı bir atmosferin olduğundan bahsetmişti.

Yeni Hideo Kojima Oyunu OD, Sonunda Kendisini Gösterdi

Bugünün The Game Awards 2023 şovunda da yeni Hideo Kojima oyunu, sürpriz bir şekilde karşımıza çıktı. Aslında ünlü ismin bir şekilde karşımıza çıkacağını, ama Death Stranding 2 ile ilgili yeni bilgiler öğreneceğimiz tahmin ediyorduk. Kojima bir nevi ters köşe yapmış oldu diyebiliriz.

Sophia Lillis, Hunter Schafer ve Udo Kier gibi isimleri gördüğümüz OD fragmanın ardından, ünlü film yapımcısı Jordan Peele de sahneye çıkınca epey bir coşkunun yaratıldığını söyleyebilmek mümkün oluyor.

Xbox Game Studios ortaklığında geliştirilen korku türündeki OD, Metahuman aracılığında Unreal Engine motoru ile Xbox bulut teknolojisine dayalı olarak geliştiriliyor. Hideo Kojima tarafından söylenene göre hem bir film, hem bir medya, hem de oyun olacak. Ne yazık ki bilgiler şimdilik bununla kısıtlı olduğu için, bizler açısından aslında tam anlamıyla bir gizem diyebiliriz. Ancak Kojima, daha önceden yapılmamış bir şey ile karşımıza çıkacağından da özellikle bahsediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir