Yeni Korku Oyunu Project R geliyor


Bildiğiniz gibi Bloober Team, halihazırda yedi oyun üzerinde çalışıyordu. Bunlardan bir tanesi de çıkış tarihinin duyurulmasını dört gözle beklediğimiz Silent Hill 2 Remake oyunuydu. Yeni duyuru ile Polonya menşeli stüdyo ile Skybound arasında imzalanan anlaşma doğrultusunda Project R adında yeni bir oyun üzerinde daha çalışmaya başladı.


İlginizi Çekebilir: Squid Game Oyunu Resmen Duyuruldu


Korku Oyunu Project R Duyuruldu

Her ne kadar Bloober Team Haziran ayında yaptığı duyuru ile psikolojik korku türünden uzaklaşacağını söylemiş olsa da Project R, korku türünde bir oyun olacak. Eğer herhangi bir aksilik yaşanmaz ise 2025 yılına kalmadan satışa sunulması planlanıyor.

Şu an için oyun hakkında herhangi bir detay verilmiş değil. Duyuruda konuşan başkan Piotr Babieno, korku türünde ne kadar usta olduklarını bir kez daha bizlere göstereceklerini söyledi. Buna ek olarak, Skybound ortaklığında geliştirilen oyunun, kendileri için sadece finansal kazanım olmayacağını, aynı zamanda da 2027 yılına kadar olan stratejik planlarında büyük bir öneme sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Have-You-Played-The-Walking-Dead-Season-One

Bildiğiniz gibi Skybound Games, Skybound Entertainment şirketinin oyun bölümü oluyor. Telltale Games stüdyosunun kapanması sonrasında, The Walking Dead serisinin final sezonunun son iki bölüm için Epic Games ile yardımlaşarak esas geliştirici kadrosunun büyük bir bölümünü bir araya getirmiş ve serinin kapanış perdesini de bu şekilde indirtmeyi başarmıştı.

Bakalım iki stüdyonun imzaladığı iş birliğinden nasıl bir oyun karşımıza çıkacak. Gelişmeleri takipte olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir